reklama

V okolí Trnavy zdemontujú vyše stodvadsať veľkých stožiarov vedenia 220 kV

Akciová spoločnosť Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) pripravuje odstránenie viac ako stovky veľkých stožiarov vonkajších elektrických vedení výkonu 220 kV.

Stožiare sú umiestnené v lokalite trnavského regiónu na trase medzi elektrárňou v Jaslovských Bohuniciach a elektrickou rozvodňou v Križovanoch nad Dudváhom.

Technicky náročnú postupnú demontáž stožiarov, ktoré sú inštalované väčšinou na poľnohospodárskej pôde, plánuje SEPS uskutočniť v priebehu dvoch rokov.

Povoľovacie rozhodnutie Okresného úradu v Trnave určuje odstránenie stavieb do decembra 2017.

stoziar-ev

Ilustračné foto

Elektrické vedenia, ktoré budú odstránené, spájali rozvodňu v Križovanoch s elektrickými blokmi A1 a V1 bohunickej elektrárne a v súčasnosti už nie sú potrebné.

Celkovo bude v okolí Trnavy odstránených až 121 stožiarov 220 kV.

Projekt sa dotkne katastrálnych území Jaslovských Bohuníc, Malženíc, Bučian, Dolných Lovčíc, Zavara, Trnavy, Brestovian a Ratkoviec. Najviac stožiarov bude zdemontovaných v katastri obce Zavar.

Realizačné práce bude pre SEPS vykonávať externý dodávateľ vybraný na základe výberového konania.

Ulož ako PDF
Napísal 13. októbra 2015 8:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V okolí Trnavy zdemontujú vyše stodvadsať veľkých stožiarov vedenia 220 kV”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.