reklama

V Horných Orešanoch vylovili 21 ton rýb. Do siete sa chytil aj kráľ priehrady, sumec s dĺžkou 225 cm

V pondelok 19. októbra 2015 ukončili členovia Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu (MsO SRZ) v Trnave sedemdňový výlov vodnej nádrže v Horných Orešanoch.

Podľa informácií tajomníka MsO SRZ Tomáša Dobrovodského každý deň sa na výlove zúčastnilo až 60 rybárov a dobrovoľníkov.

„Pracovali v mimoriadne ťažkých podmienkach – v daždi, zime a v obrovských nánosoch blata,“ konštatoval.

„Z vôd priehrady bolo vylovených celkom 21 387 kg rýb v hodnote viac ako 59 000 eur. Väčšina z týchto rýb putovala na zarybnenie iných revírov MsO SRZ Trnava,“ upresnil T. Dobrovodský.

vylov-sumec
Kráľ priehrady sa chytil do siete až na posledný záťah

FOTO: MsO SRZ v Trnave

Rybárom sa dostalo do sietí aj niekoľko trofejných rýb. Patria medzi ne napríklad kapor 95 cm – 15 kg, šťuka 120 cm – 13,5 kg či 120-centimetrový úhor.

„Kráľom priehrady bol vyhlásený trofejný sumec s dĺžkou 225 cm a hmotnosťou 82 kg,“ uviedol tajomník trnavskej rybárskej organizácie.

Sumca vylovili až v posledný deň výlovu v hornej časti priehrady na posledný záťah sieťou.

Vypustenie vodnej nádrže Horné Orešany bolo schválené Okresným úradom v Trnave na základe žiadosti Slovenského vodohospodárskeho podniku š.p. v rámci revízie a kontroly dnových výpustí, hrádzneho telesa, ako aj samotnej hrádze z dôvodu ochrany obyvateľstva žijúceho pod priehradou.

vylov-1

vylov-2

vylov-3

vylov-3a

vylov-4

vylov-6

FOTO: MsO SRZ v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 21. októbra 2015 14:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Horných Orešanoch vylovili 21 ton rýb. Do siete sa chytil aj kráľ priehrady, sumec s dĺžkou 225 cm”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.