reklama

Radnica zapája do tvorby rozpočtu verejnosť, Trnavčania môžu hlasovať o prioritách

K tvorbe rozpočtu na rok 2016 pozýva mesto aj verejnosť. Trnavčania môžu prostredníctvom online formulára uviesť oblasti, ktoré sú podľa nich prioritné, prípadne napísať a podporiť vlastný návrh.

Prvou z ponúkaných možností bolo podujatie Trnavský rínek, kde mohli návštevníci v mestskom stánku vyplniť dotazník a vhodiť ho do pripravenej schránky.

Teraz mesto prichádza s online dotazníkom, v ktorom okrem možnosti zaškrtnúť tri z desiatich oblastí, môžu účastníci ankety dopísať aj svoj vlastný návrh, ktorý podľa nich mesta v ponuke chýba.

radnica

Ilustračné foto

“Cieľom ankety je zapojiť verejnosť do určovania priorít rozpočtu. Chceme, aby výsledky hlasovania a určenie priorít zo strany občanov mali aj reálne dopady na samotný rozpočet. Vysledky ankety určite zohľadníme pri navyšovaní jednotlivých kapitol rozpočtu na budúci rok,” uviedol primátor Peter Bročka.

Zapojiť sa do online dotazníka môžete po kliknutí na tento odkaz.

Vyhodnotenie ankety prebehne v priebehu novembra a o jej výsledkoch bude trnavská samospráva informovať.

Ulož ako PDF
Napísal 22. októbra 2015 19:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

105 komentárov pre “Radnica zapája do tvorby rozpočtu verejnosť, Trnavčania môžu hlasovať o prioritách”

 1. 1
 2. 2
  jozo says:

  Na čo toto je dobré…?

  • 2.1
   lexo says:

   Este tam chyba otazka o svetovom mieri; cista tragedia a prejav nekompetentnosti

   • 2.1.1
    Vlado says:

    Tu tragediu tu zanechali stranici za hzds,sns,kdh,sdku a smeru,zlodeji prveho stupna.Typicky priklad je Trnavska firma Tss Grade za ktorou stoji velky mecenas Trnavy.Nezaplatili ludom faktury a teraz im na dvere buchaju exekutori.Firma je v restrukturalizacii a ludom vrati sotva 15percent.A uz od statu ziskava dalsie zakazky.Preco by poslanci v narodnej rade alebo na meste nehlasovali za svojich mecenasov?Alebo sa robia,ze nic nevidia,nepocuju?Priklad Jozko Pobiecky….

 3. 3
  Maxim says:

  …a načo tam majú občania poslancov?

  • 3.1
   jozo says:

   Presne…v demokracii volia občania svojich zástupcov – poslancov, ktorý v danom volebnom období určujú strategiu, riadia, spravujú a rozhoduju…+ máme ďalšie poradne orgány ako komisie MZ a VMČ, kde sú členovia aj z rad občanov….zvoleny primator, poslanci by mali mať jasno v prioritach ako ďalej….a ľudia sa vyjadria v ďalších voľbách ako sú – nie sú spokojný 😉

   • 3.1.1
    Peter Bročka says:

    Tak toto je nazor tazkej minulosti. Nikto od verejnosti nechce aby vytvarala rozpocet, ale aby dala vediet o svojich prioritach. Predstava “raz za 4 roky hlasujte a potom nam dajte pokoj” je pre mna neakceptovatelna.
    Pokial sa nechcete podelit o vase priority – jednoducho dotaznik ignorujte.

    • 3.1.1.1
     Maxim says:

     Dobrý dotazník….vyplnil som ho pre istotu niekoľko krát :)

    • 3.1.1.2
     jozo says:

     Dobrý dotazník …a s vynikajúcou výpovednou hodnotou😏…koľko ľudí hlasovalo, či to boli iba Trnavčania alebo pomáhala polovica slovenska, aká veková kategória ma aké preferencie, ako sa líšia priority podľa mestských častí a pod. ….sa nedozvieme😢 …a výsledky nebude možné vyhodnotit vo vzťahu k ďalším kritériám…v “ťažkej minulosti ” by to bola zle vynaložená energia …a v progresívnej súčasnosti je to super nápad…
     A aj dobre načasovaný…veď rozpocet uz je nachystaný…

     • 3.1.1.2.1
      Peter Bročka says:

      Tento dotaznik ma tento rok ukazat hlavne dve veci 1. ci maju ludia vobec zaujem kliknut a stravit nad nim minutu a 2. ci sa priority budu zhodovat s papierovou verziou, ktora prebehla na TRinku a bude prebiehat na kancelarii 1. Kontaktu na urade.
      Nie je to ani referendum ani volby. Je to prvy krok v zapajani verejnosti do tohto procesu.
      “Nachystany” je zaklad rozpoctu, ku ktoremu sa budu vyjadrovat jednotlive kluby, takze kliidecek, naadych – vyydych a uzivajme slnecny vikend ;)

      • 3.1.1.2.1.1
       jozo says:

       bez obáv… v klídku- slniečko svieti…
       iba poukazujem na to, že v takéto forme nemá dotazník veľkú výpovednú hodnotu a napr. pri porovnávaní s dotazníkmi z TRinku nie je možné interpretovať prípadné rozdiely ( a tie % budú) – no neviete koľko reálne ľudí vyplní dotazník, či boli všetci trnavčania. takisto neviete aké vekové kategórie hlasovali a z akých mestských častí, ani aký bol ich vzájomný pomer – a preferencie týchto skupín môžu byť aj sú rozdielne …napr. na zátvore chcú ihriska, a aktívne sa zapojí väčšie % obyvateľov – a priority pre mesto od obyvateľov budú napr. ihriska, športoviska, zeleň …súčasne sa do dotazníku zapojí minimálne % obyvateľov prednádražia …pričom priority tejto časti mesta môžu byť rozdielne…napr. parkovanie, cesty, kultúra ….pretože ihrisko(beethovenov park) už majú, kamenáč za rohom…no nie je kde parkovať…. a výsledky vám ukážu že priority i tu (celomestsky) sú ihriska, športoviska, zeleň…
       takisto sa priority líšia podľa vekových kategórii…vek. kategória 10-18…asi nebude preferovať cesty, parkoviska (aj keď dopravu je nutné riešiť)…, dôchodcovia budú mať iné priority ako detské ihriska…apod… výsledky dotazníku však nemôžete hlbšie analyzovať – nebudete mať potrebné dáta, nedajú sa potom ani seriózne porovnať so zámerom vedení mesta…
       atp. …nápad dobrý, no nie je vo forme z ktorej sa dá niečo seriózne vyhodnotiť, a pokiaľ šlo iba o zisťovanie či si nájdu ľudia čas ho vyplniť …nájdu, no po ďalších „výstreloch do tmy“ …na ďalší už nik reagovať nemusí…

       • 3.1.1.2.1.1.1
        julinka says:

        milý jozo, ty to berieš moc vážne , dotazník má iný účel ,sleduj kroky pána primátora a veľmi o tom nerozmýšľaj…

        • 3.1.1.2.1.1.1.1
         jozo says:

         Milá julinka…pokial sa máme niekam posunúť mali by sme to brat vážne všetci
         ..a aký účel ma podľa teba dotazník?

         • 3.1.1.2.1.1.1.1.1
          jojo says:

          Jozko,julinka este raz nadych a vydych,ale poriadny.Napiste do centraly Smeru a Kdh,tam vam urcite poradia ako okradat obcanov.Nezniest prehru,to boli a dost.Kseftiky uz nejdu?Mohli by ste napisat Kopunkovi,ten vam urcite pomoze.

          • 3.1.1.2.1.1.1.1.1.1
           jozo says:

           Milý jojo…zkus aj sám nadych- výdych…a zamysli sa😉…akú logiku ma tvoje tvrdenie…každý kto sa pozastaví nad akýmkoľvek krokom sucasneho primátora bol podľa teba napojeny na smer, kdh a profitoval z toho? Brocku som volil aj ja, to mi však nebrani pozastaviť sa alebo nesúhlasiť s niektorými jeho krokmi- pozerať sa na ne aj kriticky…nikto nie neomylný, agendu spracuva kopec uradnikov…a chyba sa môže stať….a je dobré mať aj spätnú väzbu …konštruktívna kritika vie posunúť ďalej, skôr než pochlebovanie a vytvaranie ikony nového mesiaša, neomylného a nedotknuteľného…

        • 3.1.1.2.1.1.1.2
         julinka says:

         podľa mínusiek vidím, že som trafila a nebolo treba nič bližšie vysvetľovať.

       • 3.1.1.2.1.1.2
        Peter Bročka says:

        Vyborne, takze teraz uz vieme kam by sme sa v idealnom pripade mali prepracovat.
        To, ze sa snazime zapajat aj takto verejnost za vystrel do tmy rozhodne nepovazujem. To, ze zistovanie priorit nie je exaktne je jasne. Skuste si pozriet rozpocet mesta a jeho jednotlive polozky – pre bezneho cloveka je to neuveritelne zlozity a tazko prehladny dokument. Aj tie body v ankete su uplnou zjednoduseninou zakladnych “potrieb”, co ale neznamena, ze vysledok nebude mat pre nas vypovednu hodnotu.
        Od buduceho roku startuje participativny rozpocet (projekty o ktorych bude rozhodovat aj ich vytvarat verejnost, ktora bude mat ZAUJEM sa podielat). Rovnako vybory mestskych casti dostanu viac penazi na lokalne akcie.
        Sme niekde uplne na zaciatku ucenia sa, ze aktivita ma zmysel.

        • 3.1.1.2.1.1.2.1
         jozo says:

         Zámer dobrý…no treba použiť viacrozmernú statistiku- aj s charakteristikou respondentov ( napr.vek, mestská časť, pohlavie, typ byvania RD/byt…) a ošetriť aby bol Max 1 dotaznik/ osobu…potom dokazete získať dáta s ktorými viete pracovať aj pri zjednodušených otázkach …inak nedokážete výsledky interpretovať… Vy ste nositelom ideí, vízie…a máte výkonných pracovníkov ktorý by ich mali uvádzať do života…ako som pisal- zámer dobrý, prevedení zlé” výstrel do tmy”- bolo myslené smerom k forme …

         • 3.1.1.2.1.1.2.1.1
          trnavčan says:

          Pán Jozo, myslím si, že tento dotazník je skôr taká zoznamovacia lastovička pre širokú verejnosť a nie záväzný elaborát k spracovaniu rozpočtu. U Vás to vyzerá na profesionálnu deformáciu (v dobrom, zrejme zberu a vyhodnocovaniu obdobných údajov detailne rozumiete). S tým, že čo všetko sa dá použiťv štatistike , máte úplnú pravdu. Domnievam sa však, že tu a teraz ani tak nejde o detailné spracovanie získaných odpovedí s väzbou na charakteristiku respondentov, ale skôr zistiť, aká bude odozva u obyvateľov a ukázať im, že ten, kto chce, bude mať možnosť spolupodielať sa na smerovaní aktivít v meste.

          • 3.1.1.2.1.1.2.1.1.1
           jozo says:

           To: Trnavčan….profesionálna deformácia to nie je, no logika nepusti…:) a so štatistikou nemam v práci nic spoločné….
           Beriem aj argument že sa jedna iba o zisťovanie záujmu obyvateľov….no potom je treba nazývať veci pravými menami – promo článok uvádza iné ciele- viz vyššie”…cielom je zapojiť obyvatelov….vysledky ankety budu zohľadnené…”. …no po upozornení že anketa v tomto znení nie je použiteľná, pretože tam chybaju minimalne bližšie údaje o respondentoch…upresni pán primátor …aj vy cieľ – zistiť či budú ľudia reagovať….bohužiaľ aj realny počet zapojenych ludi v ankete je otazny nakoľko sa dá hlasovať viackrát…a na tento zámer stačil jednoduchý post na fcb…” daj like ak sa chceš zapojiť…”
           Ako som písal- aktivitu hodnotim pozitivne, prevedenie zlé ( nemá vypovednu hodnotu), načasovanie mohlo byť skôr (na začiatku prípravy rozpočtu) …a” štabna kultúra” mnohých diskutujúcich sa ťažko slušne komentuje…
           V každom prípade pokiaľ sa máme posunúť ďalej a niečo tu zlepšiť tak základ je nerýpať sa v minulosti, neosočovať sa a riešiť to čo je teraz…( samozrejme pokiaľ došlo k pochybeniam – treba vyšetriť, atd.)…a riešiť to poriadne 😉

   • 3.1.2
    Lada says:

    Krasny priklad, zatvor kopanka, babky si zahlasuju za svojich oblubenych MUDr., ktori potom poslancuju za tuto mestsku cast, vsetci byvaju v rodinnych domkoch s cool dvormi, kde mozu mat pre vnucikov vlastne detske ihrisko, takze o stave verejnych ihrisk netusia, ani ich to nezaujima. Matky na Zatvore mozu akurat tak vyplakavat na internete a snazit sa prehlasovat babky vo volbach, co sa im nikdy nepodari a cakat. A ked deti vyrastu uz je to zas pase. Takze im je NAPRD voleny zastupca, clen VMC aj vsetko co robi, lebo pre ich problem resp. poziadavku nerobi nic…

    • 3.1.2.1
     jano H says:

     Pekne si to vystihol, MUDR-ych poslancov je v zastupiteľstve neprimerane.

    • 3.1.2.2
     trnavčan says:

     to Lada: Na jeden príspevok trochu veľa … slušne povedané, nepresností.

     K verejným detským ihriskám: Na Zátvore sa už idú revitalizovať z troch dvorov dva. Zámer nie je tajný, bol viackrát zverejnený, napr. https://www.trnava-live.sk/2014/09/16/samosprava-planuje-humanizovat-sidlisko-zatvor-na-nazor-sa-chce-pytat-aj-obyvatelov/ a aj po voľbách pokračuje diskusia napr. na https://www.facebook.com/brockatt/posts/1653595348186695 . Takže matky na Zátvore už nemusia nikde vyplakávať, nové pekné ihriská sú už nadohľad. Prečo hľadať nasilu protirečenia ? Kto má záujem, dá o svojich požiadavkách vedieť a samospráva sa nimi bude zaoberať.

     „MUDr.“ prichádzajú vrámci svojej profesie do styku s mnohými obyvateľmi, či už na pracovisku alebo pri výjazde u pacienta doma, vidia a počujú veľa vecí na vlastné oči a uši, získavajú rozhľad. Sú v populácii známejší, ak sú ľudia s nimi ako s lekármi spokojní, tak sú asi aj ľahšie zvoliteľní.

     A to, že v zastupiteľstve sú 4 lekári z 31 poslancov pokladám za úplne primerané.

     • 3.1.2.2.1
      matematik says:

      nič proti MUDr, ale zo zvedavosti jeden kontrolný výpočet:

      pomer lekárov k všetkým poslancom: 4/31=0,129
      počet obyvateľov TT: 64612

      64612*0,129=8337

      ak by v TT bolo 8337 lekárov, potom ich primeraný počet v zastupiteľstve = 4

      • 3.1.2.2.1.1
       trnavčan says:

       Gratulujem k impozantnej úvahe. Aritmetika perfektná a logika skutočne výnimočná.
       A tie nádherné kontrolné výpočty pre 9 monotitulov Mgr. a 10 monotitulov Ing. Trochu to narúša multititulár poslanec Mgr. Ing. Galbavý – ako si to ten chlap vlastne dovoľuje mať dva tituly, ohrozuje jedno-jednoznačnosť kontrolných výpočtov. To by sa malo riešiť na mimoriadnom zastupiteľstve.

       Pán matematik, prosím Vás, ak budete nabudúce zvedavý, napr. koľko benzínu je ešte v nádrži auta, nerobte kontrolný odpočet s pomocou zapálenej sviečky. Počet obyvateľov mesta treba navyšovať a nie naopak.

       • 3.1.2.2.1.1.1
        matematik says:

        Milý trnavčan, v bode 3.1.2.2 určuješ, čo je primerané, ale neuvádzaš prečo. Proste si sa tak rozhodol. Sám, neomylne MÚDr-o a bez logickej argumentácie.
        Uviedol som Ti jeden pohľad, ktorý má v sebe aj logické, v tomto prípade matematické vysvetlenie (netvrdím že správne), a ktorý je úplne iný ako Tvoj. Podobných argumentov môže byť ľubovoľné množstvo. Napríklad učitelia môžu argumentovať, že nemajú pomerné zastúpenie v mestskom zastupiteľstve a tiež sú veľmi známi (niektorí až veľmi – veľmi). Alebo stavební inžinieri, elektrikári, IT-čkári, atď.
        Proste si si neuvedomil, že si sa dal celkom vtipne nachytať na svojom vlastnom neomylnom MÚDr-om postoji.
        Nič v zlom 😉.

        • 3.1.2.2.1.1.1.1
         trnavčan says:

         Milý matematik, Tvoj príspevok 3.1.2.2.1 z 24. október 2015 o 17:24 som prijal ako vtipnú iróniu na zasmiatie a rovnako ironicky som naň reagoval. Nič viac, nič menej.

         Dúfam, že môj predošlý počin v podobe môjho subjektívneho vyjadrenia bez argumentácie Ti nespôsobil traumu. Ak by náhodou áno, určite by sa našiel MÚDry MUDr. , ktorý by Ti pomohol.

         Ale hlavne nezabudni MÚDro hlasovať o prioritách vyplnením dotazníku v zmysle článku, ale teda samozrejme, iba ak chceš.

         Taktiež nič v zlom, užime si túto o hodinu dlhšiu noc.

         • 3.1.2.2.1.1.1.1.1
          gabo k. says:

          Nic v zlom,ale ti lekari ako poslanci nestoja za nic.Vsetci stranici.Vzdy hlasovali a aj hlasuju ako im nakazu mecenasi.Urcite z toho nic nemaju.Takze pre blaho obcanov.KDH a Smer strany zlodejov.

          • 3.1.2.2.1.1.1.1.1.1
           galvo says:

           A poslanci LTT hlasuju ako? Kazdy inak? Alebo rovnako? Samozrejme ze rovnako. A to potom uz nie je stranicke hlasovanie? Ach broovce tupe…

         • 3.1.2.2.1.1.1.1.2
          čitateľ says:

          Uvádzaný dotazník som otvoril, začal som ho aj vypĺňať, ale potom som ho zrušil. Mal som pocit, že výstup z neho bude nepoužiteľný, resp. jeho výpovedná hodnota bude minimálna. Osobne by som bol radšej, keby ten dotazník bol konkrétnejší, pretože konkrétne viem, čo by bolo vhodné vylepšiť napr. v doprave, alebo v kulúrnej oblasti….
          Navyše ma znechucuje spôsob riešenia námetov obyvateľov v schránke pre starostu. Obyvatelia navrhujú, podnet sa zaregistruje a potom sem tam niečo, ale najčastejšie …. nič.

     • 3.1.2.2.2
      Lada says:

      Tesim sa z planovanych akcii na Zatvore, treba tiez povedat, ze tam nie je jedine slusne ihrisko za kolko uz je to rokov? Tam je problem. Deti su male akosi kratko, 25 rokov nic! totiz znamena, ze si tam to ihrisko nemusel stihnut zazit ty sam alebo so svojimi detmi :) Inak rozumiem preco su ti MUDr. voleni, a neboli tam v min. volebnych obdobi ch len oni, bolo to odo mna iste zjednodusenie situacie zatvora. Kto byva v RD na kopanke ma uprimne na kahanku detske ihriska na Zatvore, alebo dosial aspon mal. Tesme sa na zmenu :)

      • 3.1.2.2.2.1
       trnavčan says:

       Pán Lada, píšete, že Zátvor má dlhodobý problém v tom, že tam nie je jediné slušné ihrisko za veľa rokov. Dosť ťažko sa to dá pochopiť.
       Na Zátvore predsa býva pán, ktorý neúspešne kandidoval posledne na primátora a ktorý bol dlhodobe poslancom zastupiteľstva za subjekt, ktorý rovnako dlhodobo vládol mestu. V minulom volebnom období síce väčšinu získal iný subjekt, ale jeho zástupca bol dokonca predsedom tamojšieho výboru mestskej časti a taktiež býval na Zátvore. Obaja sa denno-denne dlhé roky na tie detské ihriská pozerali. To ich nezaujímalo, kde, v akom prostredí trávili čas tamojšie deti a ich rodičia ? Akéže to mali priority ? A keď to už sami nevideli, prečo im to tamojší obyvatelia patrične nepripomenuli ?

       Vyzerá to na iróniu osudu, že Zátvor sa dočká nových detských ihrísk až v terajšom volebnom období, v ktorom na Zátvore nebýva ani jeden mestský poslanec.

    • 3.1.2.3
     Peter Klimo says:

     Pan/pani Lada, neviem kolko mate deti a kde byvate. Ja mam deti dve a byvam v rodinnom dome na Kopanke. S deckami sa chodime hrat na presne rovnake ihriska ako vy, rovnako nas zaujima ich stav. Pre dieta nie je totiz dolezite len ihrisko samotne (ano, pieskovisko a hojdacku mame aj doma na dvore), ale aj kontakt s ostatnymi detmi.
     Konkretne ja chodim k obcas Salezianom, na Slaviu, do Kamenaca alebo na Prednadrazie. K stavu ihriska na Slavii som daval aj podnet na odkaz pre starostu, kludne si to overte..
     A este jedna poznamka: Myslite si ze problematike detskych ihrisk sa lepsie rozumie mlady bezdetny chlapec ako skuseny starsi clovek ktory uz zopar deti vychoval ?

     • 3.1.2.3.1
      Erfde says:

      Ihriska su raketova veda? Ze tomu mlady bezdetny nema sancu porozumiet?

     • 3.1.2.3.2
      Laco says:

      Uz som sa zlakol ze ho nespomenies. Ci tym mladym bezdetnym co nema sancu rozumiet detskym ihriskam si myslel poslanca za Kopanku Kralovica?
      Aha, to urcite nie, to by si napisal historicky svoj prvy prispevok na internet bez Brocku.

     • 3.1.2.3.3
      Laco says:

      Ano Klimo, vsetci sme si hned overili ci si fakt dal podnet na odkaze.
      Mladym bezdetnym si myslel poslanca za Kopanku Kralovica?
      Aha, to urcite nie, sak toto by bol tvoj prvy koment na internete v historii bez Brocku.

      • 3.1.2.3.3.1
       Laco says:

       Sorry, nejak mi to tu poskakuje.
       Pisanie komentov cez mobil sem je dost trapenie.

       • 3.1.2.3.3.1.1
        Peter Klimo says:

        Ako pozeram na tvoje prispevky ten mobil v tvojom pripade bude ta najmensia prekazka ;)

        • 3.1.2.3.3.1.1.1
         Laco says:

         No co sa tyka prispevkov tak ty si ziva legenda tejto stranky. Bez Brocku sem nedas ani tuk a tvoja schopnost spomenut ho pri kazdej teme je uzasna.
         Neprestavaj.

         • 3.1.2.3.3.1.1.1.1
          Peter Klimo says:

          Neviem kde si prisiel na to ze som mal na mysli Brocku, ved v LTT je ich na prvy pohlad zopar, odhadom tak 4. A samozrejme Kralovic patri medzi nich, aj ked kdesi som zachytil ze sa zenil takze je tam potencial na zmenu ;)

     • 3.1.2.3.4
      jozo says:

      To lada, peter klimo a ďalší – nechapem na čo je dobré to tak polarizovať? …ked je jasné že vzťah alebo zaoberanie sa problematikou detských ihrisk…( ako aj ďalších tem ako športoviska, cyklochodniky, kultúra…) nie je závisle na veku…ano da sa povedať napr.že o šport za zaujíma väčšinou mladšia a stredná generácia…čo ale neznamena že 100% to ma ako prioritu a že staršia vek. Kategóriu to nezaujima…
      …a s detskými ihriskami máme väčšinou skúsenosti všetci – ako užívatelia – deti ( cca 1-15rokov), ako rodičia ked ich vyuzivame s našimi prevažne mladšími deťmi ( vek cca (20)25-45rokov) aj ako starí rodičia s malými vnúčatami ( vek.kategoria cca 45-70 rokov)..medzi tým sú obdobia kedy nás ihriska väčšinou netrapia( nepotrebujem ich) čo neznamená ze sa k nim nedá vyjadriť z pohľadu užívateľa… Nema zmysel doťahovať sa kto môže byt na ihriska väčší odborník( mladý bezdetný X starší s vnúčatami) …to by som ponechal na tých čo sa ihriskami profesijne zaoberá – napr. architekti…no táto profesia medzi poslancami zastupena nie je….tzn. medzi poslancami nie je žiadny” odborník” na ihriská…a vyjadrujú sa na základe svojej uzivatelskej skúsenosti. …samostatnou otázkou je či detské ihriska by mala byť priorita mesta na ktorej stoji a pada kvalita života v meste….asi nie😉

      • 3.1.2.3.4.1
       Peter Klimo says:

       ano suhlasim so vsetkym co pises, ani som sa nechcel dotahovat kto je vacsi odbornik. suhlasim ze to nema nic spolocne s vekom ani s tym ci dotycny byva v dome alebo cinziaku..

     • 3.1.2.3.5
      Juraj Fuzák says:

      Problematike detskych ihrisk sa najlepsie rozumel pan Zitnansky. Pred volbami ako kandidat na primatora pred svojim barakom vedla totalne zdevastovaneho detskeho ihriska rozdaval detom cukrovu vatu. Na to rozbite ihrisko sa ako poslanec za VMC pozeral niekolko rokov, jedine na co sa zmohol je rozdavat tam lietadielka Zitka a curkove vaty.

      Cize odpoved na tvoju otazku: Ano, mlady bezdetny chlapec sa moze rozumiet lepsie problematike detskych ihrisk ako ten kto uz niekolko deti vychoval. Co je toto prosim ta za uvazovanie chlape?

      • 3.1.2.3.5.1
       jozo says:

       je potrebné to ozaj polarizovať takýmto spôsobom?
       …ok, boli ste súperi o počet poslancov, primátora… teraz sú karty rozdané a treba SPOLUPRACOVAŤ …tzn. dohodnúť sa na spoločných prioritách, tak aby sa mesto posunulo ďalej …a konsenzus sa hľadá oveľa horšie, keď sa budete vzájomne napadať, osočovať….platí pre obidve strany :)

       • 3.1.2.3.5.1.1
        Juraj Fuzák says:

        o akom polarizovani to pises clovece? ja som normalne odpovedal na podla mna priblblu otazku.

        Ja osobne nemam problem spolupracovat s nikym normalnym a je mi jedno odkial je.

  • 3.2
   maafra says:

   toto len KDH,alebo SMerák môže napísať… Ide vás rozšklbať co ?! :D

 4. 4
  edo says:

  Preto ludia zvolili Brocku a Lepsiu Trnavu.Aj preto,aby sa zverejnovali vsetky zmluvy,sutaze.Hlavne,aby to nedepadlo ako s Tavosom.Trnava smrdi a smrdi,ze Jozko Pobiecky.

  • 4.1
   qwqe says:

   Co ma Pobiecky spolocne s kanalmi? Alebo mi nieco uslo?

   • 4.1.1
    edo says:

    No uslo.Tavos,kde je mesto Trnava najvacsi akcionar neriesilo dlhe roky smrad z kanalov v Trnave.Samozrejme hlavne preto,ze nema na to peniaze.A naraz naslo peniaze,teda my vcetci sme si pozicali na prekladky sieti do City Areny-3melony.Butko a poslanci,ved my s tym nemame nic spolocne…V dozornych radach su tiez poslanci,asi tak.Dalsi priklad:Jozef Pobiecky-ako poslanec,aby dozeral,ze Tavos hospodari dobre,vypisuje verejne sutaze,sa tiez prizivoval.Dostaval od Tavosu zakazky bez verejnej sutaze v hodnote vyse pol melona eur.A vsetko je v poradku.Cirou nahodou si jeho firmu nasli v zlatych strankach.Necudujme sa,ze vsetko je drahe.

    • 4.1.1.1
     Qwert says:

     No a co, ze Pobiecky ma zakazku od Tavosu za pol mega?
     Ved ju spravodlivo a rovno vyhral v tvrdom a konkurencom vyberovom konani!!!

     • 4.1.1.1.1
      džepeto says:

      sak nech sa konecne popyta v tavose jak to bolo s tym vyberom dodavatela a objasni aj ostatnym

      • 4.1.1.1.1.1
       maafra says:

       jožinko ty si ten čo by mal v prvom rade vysvetlovať

      • 4.1.1.1.1.2
       Ján says:

       Haló….on ako poslanec-Pobiecký mal-má dozerať,aby vo firmách čo mesto vlastní alebo má akcie,prebiehali riadne transparentné výberové súťaže,kde sa môžu ušetriť peniaze!Aby v tých firmách nebola korupcia,klientelizmus a pod.A samozrejme,aby Trnava nesmrdela.Jožko Pobiecký získa na najbližších voľbách maximálne sto hlasov!

 5. 5
  blesk says:

  Je to celkom dobrý nápad. Uvidíme ako to dopadne.

 6. 6
  Vrtak says:

  Je to super! Bročka do teho!

  Už som zahlasoval.

  A bodaj by vás mafiánov (KDH, SMER a spol.), čo tu píšete roztrhlo od jedu …

 7. 7
  tono says:

  Treba sledovať stránku Ginn!Tam je presne ukázané ako naše strany bačujú.Talianska chobotnica môže ísť do…

 8. 8
  jan says:

  Najviac mi je luto Jozka Pobieckeho,uz nebude mat tolko roboty.No co uz..

 9. 9
  obcann says:

  sak máte možnosť povedať si svoje aj tutok:

  https://staffino.com/sk/mestotrnava

 10. 10
  Stará Blaskova says:

  Priorita je rozkopal Trhovu, ako keby nebolo treba opraviť ine ulice, uličky v havarijným stave.
  Aj tuto prioritu si v dotazníku určili občania trnavy?
  Srobarova, Safarikova, Moyzesova, Štefánikova, Kukucinova, Veterná, Bratislavská, “Felbanka” , Mikovíniho ………

  Považujem to za mrhanie peniazmi.

  • 10.1
   Miso says:

   V TT je vela ulic, ktore si zasluzia prioritnu rekonstrukciu. Trhova tam tiez patrila. Otrasny stav ulice v centre. Takisto aj plocha pred OD Jednota v smere na Paulinsku. Skarede a vecer aj pochmurne miesto. Treba len ocenit (namiesto kritizovania), ze sa tam nieco zacalo diat. Zastavovat rozbehnute projekty je ovela jednoduchsie ako zahajovat. V zastupitelstve vidiet snahy vselico stopnut. Pokial to prinesie prospech vsetkym (nielen jednotlivcom) je to OK. Len aby to nedopadlo nakoniec tak, ze sa nic nedokaze zrealizovat.

 11. 11
  jojo says:

  Stara blaskova,napis Stankovi a Butkovi,to oni naplanovali ulicu Trhova.Vlastne napis Kopunkovi,ten to aj zverejny.

 12. 12
  jojo says:

  Pardon zverejni,omyl.

 13. 13
  galvo says:

  Takze primator odporuca nadych a vydych. Staci troska kritiky a uz je arogantny. Nuz neschopnost sa casto zakryva arogantnostou…
  Ale ide mu to dobre. Meciar moze zavidiet. Za necely rok takto spolarizovat Trnavu.
  Ktovie ci aj tym co si s nim dohodnu rokovanie a on nan bez ospravedlnenia nepride radi nadych a vydych :)
  Nuz najlepsie sa dycha U Javeho, ze?

  • 13.1
   Juraj Fuzák says:

   u Javeho sa dycha vyborne lebo sa tam nefajci :) Spolarizovat Trnavu? na to si ako prisiel? si to nejako meral? Co je toto hlody prosim ta?

  • 13.2
   ustavny zakon says:

   Galvo a co si mu siel nebodaj ponukat tvoje cenne rady a skusenosti s polarizaciou Trnavy? :))

 14. 14
  dodo says:

  Ano,galvo este raz nadych a vydych,poriadne!O tej neschopnosti bývalých poslancov, by som radsej pomlcal.Konecne zacal niekto bojovať proti mafii co vladne v Trnave,kde je na cele velky lada!On urcite sponzoruje politické strany a ostatni na tom tiez nebohatnu. Krasny priklad je Tavos a Jozef Pobi.Trnava smrdí naďalej!

  • 14.1
   galvo says:

   Preco Broovcam vadi investicia Tavosu v CityArene, ale nevadi im investicia Tavisu v Peugeote a Samsungu… Nie je v manuali?

   • 14.1.1
    Rudi says:

    Lebo PSA a jedno zaprdene nakupne centrum maju rovnaky ekonomicky prinos pre stat, vsakano…

   • 14.1.2
    mimo says:

    trzby tavosu z tychto fabrik su neporovnatelne ako z jedneho OC. takze takato investicia sa im vyplati a rychlo vrati. to co pises ty je demagogia. porovnavat vyrobne podniky a nakupne centrum ktore netvori nic a nema skoro ziadnu pridanu hodnotu je od veci.

    • 14.1.2.1
     galvo says:

     Lenze v tychto fabrikach bola investicia neporovnatelne vyssia. Radovo desiatky milionov ( 60 – 70). Kdezto CA len 3mil… A zavazok odoberat sluzby od Tavosu… Este nepali? :)

     • 14.1.2.1.1
      anton says:

      Tebe to pali?Ja ako obcan Trnavy si nehodlam poziciavat peniaze a tym sponzorovat City Arenu!To si mala City Arena sama zaplatit.To ze cela Trnava smrdi,to byvalemu vedeniu nevadilo.A kde pisali,ze Tavos platil investicie PSA a Samsungu?60,70 milionov?Kde to bolo zverejnene?

      • 14.1.2.1.1.1
       Peter Klimo says:

       Vidis galvo, tvoj pokus to vysvetlit pospolitemu ludu dopadol takto. Nabuduce ked im to budes chciet vysvetlit zacni rozdielom medzi inkviziciou a investiciou, potom mozes plynule prejst na pojmy ako firma, zivnost a akciovka..
       Jednoducho boj s populizmom je marny, ludia sa musia popalit na vlastnej kozi..

       • 14.1.2.1.1.1.1
        blesk says:

        Pán Klimo a čo tak začať rozdielom medzi verejnými a súkromnými zdrojmi. Skúste si na Tavose zistiť ako je to s tvorbou finančnej rezervy pre investície do komplexnej rekonštrukcie starých rozvodov vodovodných a kanalizačných potrubí? Podľa mňa 80 percent tohto potrubia je z čias ČSSR a teda po životnosti. Až to začne hromadne praskať potom ten pospolitý ľud ešte len buchne po stole.

       • 14.1.2.1.1.1.2
        Laco says:

        Klimo a ty si nastuduj pojem uzitocny idiot, ci to nahodou nesedi aj na teba ked dokazes taketo nieco obhajovat.

       • 14.1.2.1.1.1.3
        Juraj Fuzák says:

        Ty si dobra investicia… ked je toto investicia tak ja som Bugs Bunny. Do tvojho domu TAVOS kolko investoval? Ved aj ty im budes platit. TAVOS sa venuje kanalizaciam a samotna firma je spinava smradlava stoka. Straca sa im 30% vody v potrubiach ale to nevadi, treba investovat do City Areny a nie do oprav potrubia. Treba rozdavat zakazky za 600 tisic asi nahodnym vyberom v zlatych strankach a podobne.

        Ty si bojovnik proti populizmu? Nenechaj sa vysmiat prosim ta :D

        • 14.1.2.1.1.1.3.1
         blesk says:

         Pán Fuzák,
         1. ešte raz si prečítajte môj príspevok čo som napísal a porozmýšľajte ako ste reagoval.

         2. Nedovolil som Vám aby ste mi tykal. Jednak som od Vás o dosť starší a jednak ste tuším poslancom, to znamená určitú slušnosť a správanie sa na verejnosti.

         • 14.1.2.1.1.1.3.1.1
          Juraj Fuzák says:

          ja som ale reagoval na Klima…

          • 14.1.2.1.1.1.3.1.1.1
           blesk says:

           Veď preto mi to nešlo do hlavy.

           Tak sa ospravedlňujem, ale ak sa vyslovene medzi sebou nepoznáte, aj tak odporúčam vykanie.

          • 14.1.2.1.1.1.3.1.1.2
           Peter Klimo says:

           Tiez som Fuzakovi nedovolil aby mi tykal, rovnako je odo mna o hodne mladsi.

          • 14.1.2.1.1.1.3.1.1.3
           ustavny zakon says:

           Klimo ty naivny chudacik, tebe moze tykat aj male decko. Ziadas tu ludi o uctu, sak sa pozri najprv do zrkadla a potom tu volaj po serioznom vyjadrovanim sa.

          • 14.1.2.1.1.1.3.1.1.4
           Peter Klimo says:

           ustavny zakon, verim ze ked tykanie zvladne male decko zvladnete ho pri osobnom stretnuti so mnou aj Vy. napiste mi na mail peter.klimo@gmail.com, skype:peterklimo, alebo facebook: https://www.facebook.com/peter.klimo, dam Vam telefonne cislo a dohodneme sa..
           Tesim sa na stretnutie ;)

          • 14.1.2.1.1.1.3.1.1.5
           Peter Klimo says:

           no ako ? to je taky problem mi to povedat do oci ?

     • 14.1.2.1.2
      blesk says:

      “A zavazok odoberat sluzby od Tavosu… Este nepali? :)”

      1. všetky inžinierske siete pre tieto spoločnosti boli financované zo štátneho rozpočtu v rámci investičných stimulov,
      2. Žiaden záväzok neexistuje, pretože TAVOS má regionálny monopol.

      Už páli?

   • 14.1.3
    Duško says:

    Tavos neplatil zo svojho PSA ani Samsungu ani korunu. Bodka.

 15. 15
  bobo says:

  No dobre a za kolko rokov sa Tavosu a občanom vráti táto slávna investícia?

 16. 16
  FR KO says:

  No aby sme sa nedozvedeli ze si za tuto slávnu anketu Jozefko Pobiecky
  nauctoval 500k!

 17. 17
  Ján says:

  Hoši prúser,nedošiel mi časopis Bez Rešpektu.Nevím čo sa stalo.Už som aj písal Kopúnkovi,že né vždy mám v schránke ten jeho,pardon smerácko-kádehácky plátek.

  • 17.1
   Juraj Fuzák says:

   Mna to tiez docela vytaca, mame uzavrety dvor a zlodej bicyklov sa k nam dostane a takyto skvost sa k nam nedostal este ani raz. Neviem kam sa mam stazovat, lebo ked sa pytas na VUC tak ani nevedia ze miestna investigativna superstar je tam zamestana…

 18. 18
  anton says:

  Uz som to pocul,inak to je sila.Arogantny kopunik sa zasiva na Vuc.Smeracky patolizac.Obavam sa,ze takych hadov tam je viac.Mikusko sa vyfarbil.

  • 18.1
   Juraj Fuzák says:

   ano pracuje tam, ale asi iba ako dohodar, kedze sa na neho mozte pytat aj na informaciach tak tam takeho nepoznaju. Ale pracuje tam kedze posielal podnikom a podnikatelom mail ci nechcu inzerovat v tom ich platku Rodny moj kraj ci jak sa to vola.

 19. 19
  Tomas says:

  Ja som mu poslal nejake otazky a doteraz neodpovedal.Ohladne financovania jeho platku a zverejnovaniu polopravd -klamstiev.

 20. 20
  Tomas says:

  Obavam sa,ze je to z verejnych financii.Mesacne cca 4000 eur je dost.Jedine,ze by Kopunik bol milionar.No financna policia ma co vysetrovat.Tu je vidiet ako sa peru cerne peniaze.Tiez je jasne,ze nic nevysetria,lebo policiu ovlada smer.A svojho clena vysetrovat,to sa nerobi.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.