reklama

Festival YPSALON sa začína vo štvrtok

Sedemnásť slovenských spisovateľov sa formou diskusií a čítaní zo svojej tvorby predstaví v Trnave počas trojdňového literárneho festivalu YPSALON, ktorý sa bude konať od štvrtka 3. do soboty 5. decembra v Kopplovej vile Galérie Jána Koniarka. Permanentky v zľavnenej predpredajovej cene môžete zakúpiť až do začiatku festivalu na štyroch miestach v centre mesta.

V jednotlivých dňoch sa na vás tešia: Michal Hvorecký, Márius Kopcsay, Peter Krištúfek, Mirka Ábelová, Michal Habaj, Ivan Štrpka, Katka Kucbelová, Ivona Pekárková, Peter Getting, Veronika Šikulová, Michal Havran, Balla, Laco Kerata, Sisa Michalidesová, Peter Preložník, Agda Bavi Pain a Juraj Raýman.

Program predstavuje v krátkom videu aj dramaturg a moderátor festivalu Pero Le Kvet

Každý večer bude program zakončený koncertom. Vo štvrtok sa po prvýkrát pred trnavským publikom objaví pesničkárka Martina Javor, ktorá v tomto roku vydala debutový album.

V piatok vystúpi domáca formácia Romanika v štvorčlennom zložení. Kapela je ťažko žánrovo zaraditeľná, ale ich hudba je typická kvalitnými textami poetky Evy Luky a silným spevom. Posledný koncert v sobotu odohrá už miestnemu publiku pomerne dobre známa jazzová formácia Zuzana Mikulcová band, ktorá rovnako v tomto roku vydala prvý album, ale ešte ho nemala príležitosť v Trnave predstaviť.

Harmonogram festivalu a podrobnosti o hosťoch nájdete na adresách:
www.facebook.com/events/461946103992819
www.malyberlin.sk/eventy/ypsalon-2015

Potešiť by vás mohlo aj špeciálne festivalové kníhkupectvo. V ňom sa budú dať kúpiť knihy na festivale prítomných autorov, ktoré si tak rovno môžete dať podpísať svojmu obľúbenému spisovateľovi.

Ypsalon 2015
3. až 5. december,
Kopplova vila, Galéria Jána Koniarka

LÍSTKY/
• jednodňový: 5 eur
• permanentka v predpredaji: 7 eur
• permanentka na mieste: 10 eur

PREDPREDAJ/ Permanentky si môžete zakúpiť na týchto miestach:
• Kníhkupectvo AF, Štefánikova 5
• Galéria Jána Koniarka, Zelený kríček 3
• Turistická informačná kancelária, Mestská veža, Trojičné námestie
• Berliner DKP, Pekárska 40 (počas podujatí)

Festival spisovateľov Ypsalon organizuje občianske združenie Publikum.sk.

Ďakujeme partnerom: Mesto Trnava, Nadácia Eset, Galéria Jána Koniarka, Kníhkupectvo AF, All Marketing, trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Rádio_FM, Ritual Coffee, rodinné vinárstvo Magula a DV8 brewery.

(TS)

Ypsalon_poster

Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2015 0:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.