reklama

Radnica chce rozvíjať kultúru, umenie a kreatívny priemysel na území Trnavy. Pomôcť môže aj verejnosť

Trnava by sa mohla stať prvým mestom na Slovensku so stratégiou pre rozvoj kultúry a kreatívneho priemyslu. Jej dokončenie je plánované na jar 2016. O rozvoji kultúrneho a kreatívneho priemyslu sa v Európskej Únií aktívne hovorí posledných 10 rokov. Dnes sa tento sektor hospodárstva podieľa 5% na HDP únie a zamestnáva spolu viac ako 8 miliónov ľudí. Slovensko v tejto téme zaostáva, ale práve Trnava má pre rozvoj kreatívneho priemyslu veľmi dobré podmienky.

„Aktuálne sa práca na stratégii nachádza vo fáze dokončovania analýzy súčasného stavu a zároveň prebiehajú osobné rozhovory s hlavnými aktérmi kultúry, umenia i kreatívnych odvetví na území mesta. Aj na základe týchto stretnutí sa zadefinujú hlavné problémy, príležitosti a ciele stratégie do roku 2021. Hlavnú časť stratégie budú tvoriť návrhy opatrení a projektov, ktoré umožnia stanovené ciele naplniť,“ informuje trnavská samospráva v tlačovej správe.

K otázkam kultúrneho života v Trnave sa môže do konca roka 2015 vyjadriť pomocou krátkeho a jednoduchého dotazníka aj verejnosť. Obyvatelia mesta majú možnosť posielať svoje názory a odpovede na otázky V akých oblastiach kultúry a umenia Trnavy vidíte najväčší potenciál?, Čo vám v kultúre a umení v Trnave najviac chýba?, Ako hodnotíte aktuálnu situáciu kultúry a umenia v Trnave?

brana

ILUSTRAČNÉ FOTO

Trnavčania si môžu vybrať aj jednu zo štyroch ponúknutých možností, v ktorej oblasti by malo mesto v rámci rozvoja kultúry a umenia urobiť viac.

Dotazník nájdete na tejto stránke.

V záverečnej fáze prípravy stratégie prebehne jej verejná prezentácia, ktorá opätovne poskytne odbornej i širokej verejnosti možnosť vyjadriť sa k jej jednotlivým bodom.

„V ekonomickej rovine môže orientácia na kultúru a kreatívny priemysel priniesť Trnave stovky nových pracovných miest. Pomôže tu udržať talentovaných ľudí, ktorým poskytne lepšie podmienky na ich rozvoj. Pre širokú verejnosť to bude znamenať bohatšiu a kvalitnejšiu ponuku kultúrneho vyžitia a voľnočasových aktivít,“ konštatuje trnavská samospráva.

Mesto Trnava získa Stratégiu rozvoja kultúry a kreatívneho priemyslu bezplatne a to vďaka občianskemu združeniu Publikum.sk. Na jej vypracovaní pracujú členovia združenia v úzkej spolupráci so zamestnancami mesta a prizvanými odborníkmi na kultúru, umenie, kreatívny priemysel, ale i ďalších príbuzných oblastí ako napr. cestovný ruch a inovácie.

Ulož ako PDF
Napísal 2. decembra 2015 23:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.