reklama

Vzniká cirkulárna mapa Trnavy. S jej tvorbou môže pomôcť aj verejnosť

Pod záštitou Inštitútu cirkulárnej ekonomiky vznikla koncom roka 2019 cirkulárna mapa Bratislavy. Po hlavnom meste sa dočkajú svojej vlastnej aj ostatné slovenské mestá.

Cirkulárna mapa z dielne Inštitútu cirkulárnej ekonomiky obsahuje zoznam miest významných pre cirkulárnu ekonomiku (obehové hospodárstvo), cieľom ktorej je odpad nevytvárať, ale naopak, využívať ho ako zdroj materiálu alebo energie.

„Cirkulárna mapa má pomôcť všetkým zodpovedným obyvateľom a návštevníkom miest, ktorí sa chcú dozvedieť, kam sa stráca odpad, ktorý denne vyprodukujú a ako jeho vzniku predísť,“ vysvetlila Simona Hlaváčová z trnavského Občianskeho združenia SaUvedom, vďaka ktorému v Trnave funguje napríklad aj obchodno-komunitný priestor Baterkáreň.

Bezobalové obchody, čapované drogérie, second-handy, zberné miesta, centrá opätovného použitia, knižnice, knižné búdky, komunitné kompostoviská, opravovne či požičovne.

Aj toto sú miesta, ktoré podľa Simony Hlaváčovej spĺňajú princíp obehového hospodárstva a budú súčasťou aktuálne pripravovanej cirkulárnej mapy Trnavy.

„Proces tvorby je aktuálne v štádiu zbierania dát a tvorcovia mapky žiadajú verejnosť o pomoc, aby sa na žiadne obehové miesto v Trnave nezabudlo,“ pripomenula.

Nachádza sa nejaké takéto miesto vo vašom okolí? Chodíte okolo neho do práce? Vyplňte nižšie uvedený formulár a prispejte tak k vzniku cirkulárnej mapy Trnavy aj vy.

Formulár nájdete na tejto stránke.

Ulož ako PDF
Napísal 12. júla 2020 19:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vzniká cirkulárna mapa Trnavy. S jej tvorbou môže pomôcť aj verejnosť”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.