reklama

Mesto získalo hlavnú cenu v súťaži Samospráva a Slovensko bez bariér

Mesto Trnava získalo Hlavnú cenu v ôsmej etape súťaže Samospráva a Slovensko bez bariér 2014 – 2015. Ocenenie v Bratislave prevzala vedúca odboru stavebného a životného prostredia mestského úradu Iveta Miterková, ktorá koordinuje realizáciu bezbariérových projektov v našom meste už od roku 2008.

Nejde o prvé ocenenie tohto druhu, mestská samospráva uspela so systematickým odstraňovaním bariér na území mesta už v siedmej etape súťaže Samospráva a Slovensko bez bariér 2010 – 2013.

V spolupráci s občianskym združením Klub vozíčkarov v Trnave a s Úniou nevidiacich a slabozrakých mesto naďalej systematicky vytvára podmienky pre nezávislý pohyb hendikepovaných občanov na území Trnavy.

„Bezbariérovosť sa stala samozrejmou podmienkou pri rekonštrukciách objektov, tvorbe ucelených trás či prepojení jednotlivých kľúčových inštitúcií,“ pripomína radnica v tlačovej správe.

rampa-radlinskeho
Rampa pre vozičkárov vo verejných toaletách na Radlinského ulici
priechod-koll
Nový bezbariérový priechod pre chodcov na Kollárovej ulici

FOTO: Mesto Trnava / (im)

„Verím, že našou snahou sme prispeli k vytváraniu prostredia priateľského nielen k vozičkárom, ale aj mamičkám s kočíkmi či starším občanom so zhoršenou pohyblivosťou,“ povedala Iveta Miterková a dodala, že s cieľom pomôcť hendikepovaným občanom pri plánovaní pohybu v meste vytvorili tento rok aj interaktívnu bezbariérovú mapu, na ktorej sú označené bezbariérové WC, rampy, priechody, objekty a parkovacie miesta pre imobilných.

Po dohode so zástupcami vozičkárov a doplnení najaktuálnejších údajov bude mapa zverejnená na webovej stránke mesta.

Do ôsmeho ročníka súťaže prihlásila mestská samospráva takmer dve desiatky zrealizovaných projektov.

rampa-hliny-2
Jeden z projektov realizovaných v nedávnej minulosti: bezbariérová rampa Na hlinách

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2015 13:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.