reklama

Trnavskí folkloristi pozývajú na pravú fašiangovú veselicu

Tak ako je advent časom duchovného stíšenia, sú nastávajúce fašiangy, začínajúce sa už v stredu, 6. januára na Tri krále a trvajúce do Popolcovej stredy, ktorá v tomto roku pripadne na 10. februára 2016, časom bujarej veselosti a zábav.

Ak sa zabávať chystáte a láka vás čosi tradičné a zároveň v Trnave dávno nevídané, príďte sa zabaviť na Fašangovú veselicu, ktorú 23. januára organizujú nadšenci z folklórneho združenia Veterán.

Spoznáte medzi nimi mnohé tváre donedávna aktívne vo folklórnom súbore Trnafčan, známe z pódia folklórneho festivalu Trnavská brána, či folkloristických vystúpení na Tradičnom trnavskom jarmoku alebo spoločenských udalostí usporadúvaných mestom.

fasiangy-veselica

Dejiskom veselice bude aula Strednej odbornej školy poľnohospodárskej a služieb na vidieku.

Vstupenky si môžete objednať na fzveteran@gmail.com, telefonicky na čísle 0905 338 605 alebo v Turistickom informačnom centre Regiónu Tirnavia v mestskej veži.

Rozkazovať si budete môcť pri ľudovej hudbe Jána Stupku, prekvapí vás malá škola ľudového tanca a spevavé koliesko.

O sýte pohostenie a kvalitné moky je postarané. Ak ste už dávno chceli vyvetrať vyšívané rukávce po starej mame alebo klobúk či kožúšok po dedovi, toto je ideálna príležitosť!

Tešia sa na vás trnavskí folkloristi!

Ulož ako PDF
Napísal 5. januára 2016 0:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.