reklama

Hra o komunálnej politike odhaľuje jej pravú tvár

Kultúrne centrum Malý Berlín pozýva na predstavenie Komunál, s ktorým sa v Trnave po prvý raz predstaví trenčianske Divadlo Dogma. Predstavenie sa koná vo štvrtok 10. mája o 19:00.

Inscenácia Komunál vznikla ako sled mikropríbehov ľudí, ktorí sa rozhodli vstúpiť na javisko verejného života. Konanie týchto postáv vyzerá byť navonok otvorené a úprimné, no postupne sa demaskuje ako manipulatívna hra s emóciami a očakávaniami publika.

Prezentované modely správania sa stávajú základom pre tvorivý herecký prístup divadla. V hre vďaka tomu prelína prirodzené s hraným a submisívne s dominantným. Príbeh zostáva banálny, no o to väčší dôraz kladie na pozornosť diváka, ktorý je priamou súčasťou teatrálnej hry na vieru, sebaobetovanie a kolektívne šťastie.

Divadlo Dogma vzniklo v Trenčíne ešte v roku 1995 pod názvom Divadlo Kolomaž ako neformálna skupina. Jej zakladajúci členovia, Kamil Bystrický a Tomáš Plánka, sú absolventmi Katedry nonverbálneho a komediálneho divadla na HAMU v Prahe. Divadlo sa aj preto spočiatku zameriavalo najmä na tvorbu autorských a neverbálnych inscenácií.

Domovskou scénou Dogma Divadla je Prvá komorná divadelná scéna v Klube Lúč v Trenčíne. Divadlo hosťovalo na zahraničných divadelných festivaloch v Česku, Nemecku, Rakúsku, Bulharsku, Belgicku, Čiernej Hore, Kosove, Bosne a Herzegovine.

Vstupné na predstavenie je 5 € a lístky sú dostupné za túto cenu aj v predpredaji na stránke MaxiTicket.sk. Podujatie sa koná v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4 v areáli Nádvorie.

Realizáciu predstavenia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Organizátori ďakujú mediálnym partnerom: Mesto Trnava, Trnava, Trnava-Live.sk, TrnavskyHlas.sk a Trnavské Rádio.

Ulož ako PDF
Napísal 6. mája 2018 20:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Hra o komunálnej politike odhaľuje jej pravú tvár”

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.