reklama

Festival dokumentárnych filmov Jeden svet v Trnave

V trnavskom kine Hviezda postupne uvedú šesť projekcií vybraných dokumentárnych filmov festivalu Jeden svet – pravda o vojne v Iraku, spoveď Edwarda Snowdena o praktikách CIA, dedičstvo koloniálneho kapitalistického systému v Afrike, pocta Václavovi Havlovi a ďalšie veľmi otvorené a profesionálne spracované témy.

Občianske združenie Naše MesTTo patrí medzi pomerne mladé komunitné iniciatívy v meste Trnava (zal. 2014) a za svoj primárny cieľ si od svojho vzniku dalo podporovanie a zvyšovanie kvality života občanov mesta Trnava a rozvoj aktívnej občianskej spoločnosti. Potvrdzuje to rad doteraz uskutočnených projektov a podujatí v meste Trnava (Rodinné podoludnia, Šarkaniáda, Adventný koncert, a. i.) ako aj najnovší projekt – projekcia vybraných diel filmového festivalu Jeden svet – Ozveny v Trnave.

jeden-svet-t

Pôvodný festival dokumentárnych filmov zorganizovalo občianske združenie Človek v ohrození na jeseň 2015 vo viacerých bratislavských kinách. Po dohode s týmto združením budú odpremietané najzaujímavejšie filmové tituly aj občanom a návštevníkom mesta Trnava v rámci programu Jeden svet – Ozveny v regiónoch.

Za podpory Nadácie Slovenskej sporiteľne a spoločne s filmovým klubom NAOKO, ako aj kinom Hviezda je pre filmových divákov pripravených 6 výnimočných filmových zážitkov.

Predseda o.z. Rastislav Mráz hovorí: „Pri výbere filmov sme zohľadnili hodnotové a intelektuálne smerovanie filmových diel. Oslovili nás najmä aktuálne otvorené problémy a otázky súčasného sveta. Celé podujatie začíname už v stredu, 17.2.2016 večer o 17:00 najnovším česko-francúzskym dokumentom o Václavovi Havlovi. Po skončení projekcie privítame v kinosále jeho niekdajšieho spolupracovníka Milana Kňažka, ktorý prijal naše pozvanie na besedu s divákmi.“

Medzi ďalšími snímkami festivalu sú také mimoriadne filmy ako Citizenfour (osobná spoveď Erika Snowdena o praktikách tajnej služby CIA), ďalej Stopy v snehu (o pašovaní zakázanej kresťanskej literatúry v období totality) alebo napríklad Vojna lží o zámienke na rozpútanie vojny v Iraku ale aj ďalšie snímky.

„Sme presvedčení, že všetci diváci sa v našom mini festivale nájdu a odnesú si nezabudnuteľný zážitok. Všetky projekcie organizujeme spoločne s trnavským filmovým klubom NAOKO v kine Hviezda a symbolické vstupné na predstavenia umožňuje návštevu kina naozaj každému,“ dodáva na záver Rastislav Mráz.

(TS)

jeden-svet-terminy

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2016 7:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Festival dokumentárnych filmov Jeden svet v Trnave”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.