reklama

Snaženie učiteľov podporí na Trojičnom námestí reťaz čiernych dáždnikov

V utorok 16.2. symbolicky o 16:02 hodine začne na Trojičnom námestí v Trnave demonštrácia na podporu učiteľov. Organizátormi sú pedagógovia a študenti Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity.

Cieľom podujatia je spoločne s rodičmi a známymi osobnosťami vysloviť poďakovanie a ďalšiu podporu svojim kolegom – zamestnancom regionálneho školstva, ktorí sa v pondelok vrátia do škôl.

„Všetci, ktorým Vám záleží na Vašich deťoch, na učiteľoch, ktorí ich učia a vôbec, na budúcnosti Slovenska, príďte podporiť učiteľov v ich boji s oligarchickým arogantným molochom. Začneme umeleckou akciou doc. akad. mal. Blažeja Baláža – prineste si teda čierne dáždniky,“ pozývajú organizátori verejnosť na Trojičné námestie.

protest-dazdniky

Autor: Blažej Baláž

Program bude mať dve časti: umeleckú akciu postavenú na vytvorení reťaze ľudí s dáždnikmi, každý účastník by si preto mal priniesť čierny dáždnik.

V druhej časti zaznejú príhovory rôznych osobností: výzva vysokých škôl, list premiérovi od radového učiteľa, pozdrav od umelcov a rodičov.

„Cieľom akcie je dať najavo, že hrubé ignorovanie oprávnených požiadaviek učiteľov je netolerovateľné. Zároveň organizátori chcú poukázať na neexistujúcu podporu pedagogickým fakultám v ich hlavnej úlohe: kvalitnej príprave budúcich učiteľov,“ zhrnul Martin Brestovanský z Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave.

Podujatie je aj na Facebooku, link TU.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2016 21:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.