reklama

Zdigitalizované snímky z röntgenu poputujú v trnavskej nemocnici rovno do ambulancií

V týchto dňoch Fakultná nemocnica Trnava podpísala zmluvu na dodávku a inštaláciu systému PACS (Picture archiving and communication system), ktorý zabezpečí elektronizáciu výsledkov zobrazovacích techník v nemocnici a digitalizáciu Rádiologickej kliniky Fakultnej nemocnice Trnava.

Podľa slov hovorcu nemocnice Matúša Stračiaka vďaka systému PACS nemocnica nahradí starý snímkový systém digitálnym systémom.

„Pre pacienta to znamená, že už nebude musieť čakať na fyzicky zhotovenú snímku napríklad z röntgenu, ale jeho snímky budú elektronicky doručené do konkrétnej ambulancie,“ priblížil.

Výstupy zo zobrazovacích techník tak budú operatívne dostupné na ambulanciách, ale napríklad aj prostredníctvom staníc s dotykovými monitormi na operačných sálach, kde budú snímky z Rádiologickej kliniky hneď dostupné zdravotníckemi personálu.

znacenie-FN2
Vyhotovené snímky pošle nový systém priamo do ambulancie

Ilustračné foto

„Rádiologická klinika prejde kompletnou digitalizáciou, čo je pre ňu aj pre celú nemocnicu veľký krok vpred,“ vysvetľuje primár Rádiologickej kliniky Fakultnej nemocnice Trnava Andrej Klepanec. „Nejde len o komfort zdravotníckeho personálu a pacienta, ale tiež a najmä o zvýšenie samotnej kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ uzavrel primár Klepanec.

Primár Neurologického oddelenia Fakultnej nemocnice Trnava Georgi Krastev uvádza ďalšie prínosy systému PACS: „PACS je pre nás veľkým prínosom napríklad z toho, dôvodu, že budeme mať röntgenové snímky dostupné na ambulancii okamžite elektronicky. Dôležitý je tiež nonstop online prístup do archívu. Zjednoduší sa tiež komunikácia s ostatnými pracoviskami a nemocnicami, čo urýchli napríklad vzájomné konzultácie.“

Ulož ako PDF
Napísal 5. marca 2016 11:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.