reklama

Knižná revue s Pero Le Kvetom a Máriusom Kopcsayom

Po zimnej prestávke sa do dočasného kultúrneho priestoru Berliner vracia Knižná revue, počas ktorej vám Pero Le Kvet predstaví najzaujímavejšie knihy, ktoré sa k nám dostali v posledných mesiacoch. Jeho hosťom tentoraz bude novinár a spisovateľ Márius Kopcsay, ktorému nedávno vyšiel nový román Asvabaždénie.

Máriusa Kopcsaya mohli Trnavčania vidieť osobne už na decembrovom literárnom festivale Ypsalon. Kto na ňom bol vie, že je to veľmi vtipný človek, ktorý svoj zmysel pre humor a trefnosť úspešne prenáša aj na stránky svojich kníh.

Román Asvabaždénie, ktorý vyšiel v januári vo vydavateľstve K. K. Bagala a dotýka sa aj aktuálnych svetových udalostí, „je príbehom hlavného hrdinu, ktorý zisťuje, že vývoj nemusí byť len lineárny a pozitívny, že oslobodenie môže byť aj okupáciou a človek je sám sebe najlepším okupantom. Že s taškou sa dá porozprávať a s fénom chodiť na prechádzky“.

Okrem vlastnej novinky nám porozpráva aj o svojich obľúbených knihách.

Knizna_revue_03_Kopcsay

MÁRIUS KOPCSAY (1968) je novinár, spisovateľ a hudobník, ktorý debutoval zbierkou poviedok Kritický deň (1998), za ktorú získal cenu Ivana Krasku.

Okrem zbierok poviedok Stratené roky (2004), Zbytočný život (2006) a Veselé príhody z prázdnin (2011) vydal aj romány Domov (2005), Mystifikátor (2008), Medvedia skala (2009) a Jednouholník (2015). Je niekoľkonásobným finalistom súťaže Poviedka a ceny Anasoft Litera.

Podujatie Knižná revue 03 sa uskutoční v utorok 22. marca od 19:00 v Berlineri DKP na Pekárskej 40. Vstupné je 1 Euro.

Podrobnosti o podujatí nájdete aj na Facebooku:
www.facebook.com/events/1054438561286121

Dočasný kultúrny priestor BERLINER sa nachádza na Pekárskej 40, v bývalom dome Akadémie vzdelávania. Ide o projekt občianskeho združenia Publikum.sk, ktorý bude fungovať do otvorenia kultúrneho centra Malý Berlín.

Podujatie je organizované občianskym združením Publikum.sk s finančnou podporou Nadácie Eset.

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2016 0:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.