reklama

Májová Knižná revue: klenoty svetovej literatúry oslavujú 20. rokov

Kultúrne centrum Malý Berlín organizuje pravidelný formát Knižnej revue, na ktorej sa spisovateľ a kníhkupec Pero Le Kvet rozpráva so zaujímavými hosťami literárneho sveta o kvalitných knihách a novinkách na pultoch kníhkupectiev. Tentoraz pôjde o špeciálne vydanie s názvom Klenoty svetovej literatúry, ktoré sa uskutoční v stredu 30. mája o 19:00.

Vydavateľstvo Slovart mnohým netreba predstavovať. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 1991. O sedem rokov neskôr vydavateľstvo rozšírilo svoj repertoár aj o Edíciu MM, ktorá prináša zaujímavé diela svetových autorov a autoriek literatúry 20. a 21. storočia. Tento rok edícia oslavuje svoje 20. výročie.

Toto špeciálne vydanie Knižnej revue je malou oslavou významného výročia. O edícii a svojom vzťahu k nej prídu porozprávať traja hostia a medzi nimi aj majiteľ a riaditeľ Vydavateľstva Slovart, Juraj Heger, ktorý je tiež predsedom Zväzu vydavateľov a kníhkupcov Slovenska.


Juraj Heger

Foto: Slovart

Pri vydávaní svetovej literatúry v slovenčine je neodmysliteľnou súčasťou kvalitný preklad. Ďalším hosťom podujatia bude teda Adam Bžoch, ktorý patrí k mimoriadnym prekladateľom edície MM. Preložil napríklad tituly ako Drevo (J. Brouwers), Turecký med (J. Wolkers), Veľké mlčanie (E. Menkveld) alebo Objavenie neba (H. Mulisch). Je nositeľom niekoľkých domácich a zahraničných literárnych a prekladateľských cien a radí sa k najaktívnejším prekladateľom holandskej a nemeckej literatúry na Slovensku.

Tretím hosťom diskusie bude Trnavčan Matúš „Ozzy“ Procházka, ktorý je nielen vášnivým zberateľom kníh a čitateľom, ale popri bežnom zamestnaní ako recenzent píše pre portál Medziknihami.sk. Z Edície MM, ktorá má na svojom konte už 141 kníh, prelúskal viac ako dve tretiny.

Edícia MM obohacuje slovenský trh nielen o významné diela súčasných autorov, ale aj zaryto zvyšuje úroveň knižného dizajnu. Diskusiu o nej kultúrne centrum pripravilo v spolupráci s vydavateľstvom Slovart a vstup na ňu je zdarma. Kultúrne centrum Malý Berlín sa nachádza na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.


Matúš Ozzy Procházka

Foto: Malý Berlín

Ulož ako PDF
Napísal 29. mája 2018 7:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.