reklama

Detské centrum Jolie otvára nové priestory

Detské centrum, ktoré začalo v centre mesta Trnava fungovať na jeseň minulého roka, sa rozrastá. V týchto dňoch otvára na Pekárskej ulici nové priestory určené na krátkodobú starostlivosť. Nová „Detská izba Jolie“ sídli hneď vedľa svojej staršej sestry, s ktorou bude denne zdieľať nielen spoločný dvor, ale aj denný program a množstvo aktivít.

Detské centrum Jolie (www.dcjolie.sk) vzniklo pred viac ako pol rokom s cieľom poskytovať komplexnú starostlivosť o deti – a to na mesačnej, týždennej, dennej alebo poldennej báze.

Už po pár mesiacoch fungovania si činnosť centra obľúbili rodičia i deti natoľko, že dnes sú jeho kapacity beznádejne plné. Záujem rodičov o služby centra však neutícha, preto sa jeho zakladateľky rozhodli Jolie rozšíriť.

dc-jolie-1

dc-jolie-2

„V súčasnosti je naše centrum úplne plné a všetky deti v Jolie sú v dlhodobej mesačnej starostlivosti. Z tohto dôvodu sme museli ukončiť krátkodobú opateru, no keďže je o ňu stále obrovský záujem, rozhodli sme sa otvoriť ‚detskú izbu Jolie‘, v ktorej budeme poskytovať práve krátkodobú, teda dennú alebo poldennú starostlivosť,“ hovorí jedna zo zakladateliek DC Jolie Katka Lamošová, ktorá ako vychovávateľka zastreší novú triedu centra.

Jolie s mesačnou starostlivosťou bude fungovať pod taktovkou Moniky Vaškovej. Ako ozrejmujú dievčatá, impulzom k vzniku nových priestorov bol predovšetkým záujem rodičov.

„Nesmierne si vážime dôveru rodičov a ich záujem o služby nášho centra. Stretli sme sa s veľmi pozitívnymi ohlasmi na krátkodobú opateru, a keďže vieme, že často krát je tento typ opatery veľkou pomocou najmä pre mamičky, dali sme sa do toho. Takýto pobyt má navyše veľký zmysel aj pre samotné dieťa, ktoré sa tak učí začleniť do kolektívu a postupne sa pripravuje na príchod do škôlky.“

Detská izba Jolie sa pritom nachádza hneď vedľa DC Jolie, na Pekárskej ulici 14. Podľa zakladateliek centra to bola jednoznačná voľba z viacerých dôvodov.

„Priestor v bezprostrednom susedstve sme si vybrali najmä preto, lebo chceme fungovať ako jedna komunita, jeden celok. Vznik novej Jolie teda neznamená naše rozdelenie, práve naopak – rozšírenie o novú triedu, ktorá bude plnohodnotnou súčasťou Jolie, s rovnakým poslaním, denným režimom, aktivitami aj vychovávateľkou. Okrem toho je poloha v centre mesta výhodná pre rodičov, no veľmi sa tu páči aj našim deťom,“ pokračujú.

Bežný deň v oboch triedach DC Jolie bude prebiehať podľa rovnakého harmonogramu. Dievčatá totiž kladú dôraz na jednotnosť a súdržnosť obidvoch zložiek Jolie a ich cieľom je, aby sa deti navzájom poznali a tvorili jednu rodinu.

Každý deň sa preto stretnú na spoločnej prechádzke po obľúbenej pešej zóne, spoločne sa budú venovať rôznym pestrým aktivitám, spolu budú chodiť na výlety, vzdelávať sa či len tak oddychovať na spoločnom dvore.

dc-jolie-5
Šikovné vychovávateľky z Detského centra Jolie Monika Vašková a Katka Lamošová

Kreatívna dvojica vychovávateliek z DC Jolie má okrem bežných aktivít už teraz pripravený bohatý program na celý rok pre deti aj ich rodičov.

K prvým narodeninám DC Jolie napríklad dievčatá chystajú veselé rodinné popoludnie plné hier, súťaží a kúziel, a keďže sa spoločne venujú aj profesionálnemu organizovaniu narodeninových osláv pre deti (www.partypredeti.sk), oslava to bude veľkolepá.

Veľké plány však majú už aj na leto. V čase, kedy väčšina materských škôl prázdninuje a mnoho rodičov si láme hlavu s tým, čo so svojou ratolesťou, DC Jolie zostáva otvorené a pripravuje pre deti tematické letné tábory.

Obe triedy DC Jolie sú určené pre deti vo veku od 6 mesiacov do 3 rokov a svoju starostlivosť poskytujú každý pracovný deň od 7:00 do 17:00. Zahlasovanie detí do „Detskej izby Jolie“ je možné od začiatku apríla 2016.

Viac informácií nájdete na www.dcjolie.sk alebo na facebookovskej stránke www.facebook.com/dcjolie.

Autor: Petra Malovcová

(PR článok)

dc-jolie-3

dc-jolie-4

dc-jolie-6

Ulož ako PDF
Napísal 7. apríla 2016 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.