reklama

Vivien Fashion Time zaostrí na pánsku módu. Prídu Magálová, Jobus aj tvorcovia oblekov a topánok

Jediná talkshow svojho druhu na Slovensku – Vivien Fashion Time – napíše v sobotu 23. apríla už tretie pokračovanie.

Eva Vokounová, dizajnérka značky vivien-handmade.sk, sa vo februári tohto roku rozhodla vytvoriť priestor pre mladých dizajnérov a zotrieť tak priepasť medzi kupujúcim a výrobcom. Práve preto vznikla v Trnave jej vlastná talkshow Vivien fashion time, ktorú sama moderuje.

„Ľudia často netušia čo všetko sa skrýva za prácou dizajnéra, či umelca ktorý sa pohybuje v odvetví módy. Móda je jeden obrovský kolotoč do ktorého keď nastúpite, nesmiete dovoliť aby zastal. Ak sa tým chcete živiť. Nie je to ľahké, ale povedzme si pravdu, čo je? Preto dávam priestor aj fotografom, stylistom a iným zaujímavým ľuďom ktorí robia svoju prácu dobre, s nadšením a láskou. To je totiž čo sa týka podnikania, pre mňa dôležitý faktor,“ hovorí Eva Vokounová.

V treťom pokračovaní talkshow sa moderátorka a dizajnérka rozhodla dať priestor pánskej móde.

eva-vokounova-vivien
Eva Vokounová

Foto: Betty Stiller

„Mám pocit, že páni sú, čo sa týka tejto oblasti, trochu v nevýhode. Obchody sú zväčša plnšie ženského oblečenia ako pánskeho. Nehovoriac o tom, že väčšina dizajnérov na Slovensku sa tiež zaoberá len dámskou módou,“ vysvetľuje.

Oslovila Erika Mucsku z Maximilián Mucska tailors, ktorý sa venuje výrobe ručne tvarovaných oblekov na mieru.

„Naozaj si myslím, že je lepšie mať jeden úžasný, kvalitný a dobre padnúci oblek na mieru, ako desať oblekov,“ tvrdí.

To, aký je rozdiel medzi konfekciou a oblekom na mieru sa dozviete priamo od Erika Mucsku v talkshow, počas ktorej si budete môcť prezrieť ako prebieha celá tvorba jedného obleku, aké látky sa používajú a hlavne si to všetko budete môcť „ohmatať“.

K dobrému obleku samozrejme patria aj skvelé topánky a tým sa venuje Michal Žigo z Barons – hand made shoes. Uvidíte pánske aj dámske modely z jeho tvroby a tiež sa dozviete, aký proces predchádza výrobe jedného páru topánok na mieru. V čom sú rozdiely, aké sa používajú materiály a omnoho viac.

V pozícii čerešničky na torte sa ocitne vynikajúca slovenská herečka Kamila Magálová, ktorá prijala pozvanie do Trnavy.

„S módou sa vo svojej práci stretáva len okrajovo, ale zároveň je to súčasť jej práce. Počas rozhovoru neobídeme ani jej kariéru filmovej a divadelnej herečky a veľmi sa tešíme na jej príhody z nakrúcania filmov ako napríklad Líbáš jako Bůh a mnohých ďalších,“ sľubuje zaujímavú debatu Eva Vokounová.

Hudobným hosťom bude známy člen a spoluzakladateľ kapiel Karpatské chrbáty či Vrbovskí víťazi, spisovateľ a organizátor festivalu Vrbovské vetry Branislav Jobus. Popri hudbe sa publikum dozvie o jeho úžasných rozprávkových knižkách aj o vzťahu k móde.

Priebeh večera ozvláštnia aj chlapci z trnavského ANKL Barbier shopu, ktorí sa v Trnave starajú mužom o ich brady a vlasy pomocou britvy a iných kaderníckych nástrojov. Ich umenie uvidíte NAŽIVO počas talkshow.

Tretí diel Vivien Fashion Time sa uskutoční v sobotu 23. apríla 2016 o 19:00 v hudobnej kaviarni MUSIC A CAFE TRNAVA (OC City Aréna).

Vstupné je 5 eur.

Talkshow nájdete aj na Facebooku, link tu.

Plagát:
plagat-vivien3

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2016 7:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.