reklama

Na festival filmu a videa FREJM 2023 prídu tvorcovia kinohitu Invalid

Vo štvrtok 27. apríla sa uskutoční ďalší ročník Študentského festivalu filmu a videa FREJM. Už tradične nebude chýbať zaujímavá diskusia, premietanie súťažných diel, filmový kvíz, sprievodný program ani pravé kinové občerstvenie. Festival organizujú pedagógovia a Študenti Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda. Uskutoční sa v Kine Oko na Námestí J. Herdu v Trnave.

Diskutovať budú uznávaní filmoví tvorcovia

Invalid je slovenská komédia s prvkami čierneho humoru, ktorú si aktuálne v kinách pozrelo už takmer 170-tisíc divákov. Hovorí sa o nej ako o najlepšej slovenskej snímke vo svojom žánri v ére samostatnosti. Jej tvorcovia, Jonáš Karásek a Tomáš Dušička, budú diskutovať na FREJMe 2023.

Jonáš Karásek patrí k uznávaným autorom videoklipov, krátkych hraných filmov a desiatok oceňovaných reklám, ktorým prepožičal svoj osobitý štýl. V hranom filme ako režisér debutoval politickým thrillerom Kandidát a následne úspešným filmom Amnestie.

Tomáš Dušička je slovenský scenárista a režisér. Scenáristicky sa spolupodieľal na show Zem spieva, Najväčší Slovák, seriáli Horná Dolná či dokumentárnom cykle ŠTB: Prísne tajné. Diskusiu bude viesť organizátor festivalu a pedagóg FMK UCM Branislav Oprala.

Premietanie bude pestré

Program bude pokračovať premietaním študentských filmov. V prvom bloku si pozrieme snímky od tvorcov 1. až 3. bakalárskeho ročníka. Vychutnáme si navyše aj nesúťažné reklamy a animácie študentov.

Po obednej pauze doplní program relatívne nová sekcia študentskej tvorby, ktorá je súčasťou FREJMu od minulého roka. Ukážky digitálnych hier z dielne študentov FMK po novom okomentuje externý člen poroty Jozef Vančo z portálu hemisfera.sk.

Pred posledným blokom premietania prác študentov 1. a 2. magisterského ročníka si účastníci zahrajú filmový kvíz, pri ktorom môžu získať zaujímavé ceny. Také sú pripravené aj pre výhercov jednotlivých súťažných sekcií, ktoré sa dočkajú vyhodnotenia v závere programu.

K premietaniu si vychutnáme popcorn alebo nachos. Počas celého dňa bude v priestoroch Kina Oko navyše výstava concept artov Študentov Teórie digitálnych hier.

(ts)


Program festivalu. Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

Ulož ako PDF
Napísal 25. apríla 2023 19:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.