reklama

Rekonštrukcie plynovodov v Trnave obmedzia vodičov aj chodcov

Z dôvodu rekonštrukcie plynovodov a nutných rozkopávok komunikácií budú na uliciach Hospodárska, Kollárova, Dohnányho a Ferka Urbánka až do 31. augusta obmedzenia v doprave.

Investorom je SPP-distribúcia, práce bude realizovať spoločnosť Termomont Dolná Krupá.

Chodníky

Na Hospodárskej ulici bude postupne uzavretý chodník medzi Študentskou a Kollárovou ulicou v dĺžke takmer 600 metrov. Počas úplnej uzávierky chodníka budú práce postupovať po úsekoch v dĺžke približne 50 metrov. Uzávierky budú realizované priebežne podľa postupu prác, obísť aktuálne uzavretý úsek bude možné okolo bytových domov.

Chodník na Kollárovej ulici oproti železničnej stanici zostane sprístupnený, vedľa ryhy bude prechodný pás o šírke najmenej 1,5 metra.

Na Ulici Ferka Urbánka budú v telese chodníka urobené tzv. „okná“, cez ktoré budú ukladať plynovod pretláčaním – tzv. zaťahovaním do pôvodného potrubia.

bernolakova-uzavierka1

Ilustračné foto

Cesty

Rekonštrukcie plynovodov si nevyžiadajú úplné uzávierky ciest. Uzávierky budú realizované priebežne podľa postupu prác, uzavretý má byť maximálne jeden jazdný pruh a cestná premávka bude vedená v susedných jazdných pruhoch.

Stavebné práce si vyžiadajú dopravné obmedzenia najmä na uliciach Kollárova a Hospodárska.

Z vydaného rozhodnutia o povolení uzávierok vyplýva, že na Kollárovej ulici bude uzavretý úsek jedného jazdného pruhu v križovatke s Dohnányho v dĺžke asi 35 metrov.

Na Hospodárskej ulici bude uzavretý úsek jazdného pruhu pred križovatkou s Kollárovou ulicou v dĺžke približne 25 m, v priestore autobusovej zastávky v dĺžke asi 35 m a na križovatke s ulicou Andreja Sládkoviča v dĺžke asi 10 metrov.

Rekonštrukcia plynovodov začína v druhej polovici mája a potrvá najdlhšie do 31. augusta 2016.

Ulož ako PDF
Napísal 20. mája 2016 6:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.