reklama

Galavečer Angelafest 2016

V priestoroch  trnavského hotela Holiday Inn sa 25. mája uskutočnil galavečer Základnej školy s materskou školou Angely Merici. Žiaci spolu so svojimi učiteľmi naplnili večer hudbou, tancom i dramatizáciami.

Tento rok sa konal v poradí už III. ročník Angelafestu – programu plného vďaky Bohu za dary a talenty, ktoré počas tohto školského roka 2015/2016 vložil do nás všetkých.

Do programu sa zapojilo 150 žiakov od najmenších škôlkarov až po tých najstarších – deviatakov. Každý si našiel priestor pre prezentáciu svojho talentu. Či už šlo o moderný  tanec alebo folklór, spev, hru na hudobný nástroj, recitáciu, či dramatizáciu. Divadelné predstavenia boli v tomto roku nacvičené nielen v slovenskom, ale po prvý raz aj v anglickom jazyku.

angela-fest-2

angela-fest-3

angela-fest-1

Súčasťou galavečera bola i výstava umeleckých prác  a aktivít žiakov základnej školy realizovaných v centre voľného času. Spolu na ôsmich paneloch boli vo vestibule hotela Holiday Inn umiestnené najlepšie výtvarné práce a diplomy, ktoré žiaci počas školského roka 2015/2016 získali v športových, vedomostných a kultúrnych súťažiach.

Výstava bola doplnená fotografiami, ktoré dokumentovali najvýraznejšie spoločenské udalosti pomaly sa končiaceho školského roka. Určite k nim patrili prvé sväté prijímanie našich tretiakov, sviatosť birmovania, ktorú prijali deviataci, vianočná akadémia, aktivity viažuce sa k Dňu počatého dieťaťa či spoločná práca rodičov, žiakov a učiteľov pri kultivácii školského dvora.

Ústredným motívom tohtoročného Angelafestu bolo slnko. Žiaci školy sa počas programu snažili rozohnať pomyselné mraky neochoty a výhovoriek, aby mohlo naplno zažiariť slnko ich talentov. O tom, že sa im ich energiou a radosťou podarilo rozptýliť aj posledný mráčik lenivosti, svedčil aj záverečný potlesk, ktorým ich publikum odmenilo.

Partnerom celého galavečera bol hotel Holiday Inn Trnava, ktorý otvoril svoje priestory pre 150 účinkujúcich žiakov a pre takmer 500 hostí.

Text a foto: ZŠ s MŠ Angely Merici Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 29. mája 2016 19:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.