reklama

Projekt Buddy pomáha nájsť dospelé vzory pre deti z detských domovov. Už aj v Trnave

Po 10 rokoch sa program BUDDY rozširuje z Bratislavy aj do Trnavy a iných miest na západnom Slovensku. Začal sa pred 10 rokmi otázkou, čím sa dá zmysluplne pomôcť deťom z detských domovov. Po skúšaní množstva kurzov, táborov a školení sa program BUDDY vrátil k tomu, čo celý čas rozvíjal: každé dieťa z detského domova potrebuje mať dospelý vzor, ktorý ho bude sprevádzať životom.

BUDDY spája deti z detských domovov s dobrovoľníkmi už aj v Trnave. Príď 1. júna o 18. hodine na prednášku do La Reunion na Františkánsku 29 zistiť ako žijú deti z detských domovov, čo potrebujú, čo ak to nedostanú a čo sa s tým dá robiť.

Na Slovensku je v detských domovoch umiestnených približne 5000 detí. Každý rok detské domovy opustí zruba 500 detí a nových 500 do domovov príde. Väčšina z nich má problémy zaradiť sa do spoločnosti, teda mať slušnú prácu a bývanie. Keď sú malé, sú predmetom ľútosti, veď za to nemôžu.

Keď sú veľké, sú predmetom opovrhnutia, pretože už za to môžu. Je ťažké pochopiť, ako môžu nepracovať, ako môžu neprísť na dohodnuté stretnutie, ako môžu prepadnúť kriminalite, drogám alebo bezdomovectvu.

buddy-t
Program Buddy prichádza aj do Trnavy

Deti vyrastajúce v rodinách vidia rodičov a učia sa od nich rozmýšľať, cítiť, prežívať a rozhodovať sa. Deti bez takýchto možností trpia nedostatkom lásky, blízkosti, vzorov, nemajú kde vidieť, že je normálne nahnevať sa a zasa sa udobriť, vydržať, ísť do práce, aj keď sa človeku nechce , vrátiť sa domov a ráno ísť znova.

O deti v detských domovoch sa stará množstvo ľudí (mnohokrát príkladne), ktorých priamo alebo nepriamo platí štát za to, že im venujú pozornosť, pretože ich biologickí rodičia im nevedeli alebo nemohli venovať pozornosť, ktorá im patrí.

Stretnúť a mať reálny vzťah s dospelým človekom, ktorému by na nich záležalo a ktorý nie je platený za to, aby s nimi mal vzťah, je veľmi ťažké a takmer nemožné. Program BUDDY sa snaží vyplniť túto medzeru.

DARUJ SVOJ ČAS a pomôž bez toho, aby si pomáhal.  

Príďte sa aj vy zapojiť alebo si len vypočuť, aká dôležitá je výchova detí.

  
Viac informácií aj na www.tvojbuddy.sk a www.facebook.com/TvojBuddy.

Ulož ako PDF
Napísal 30. mája 2016 22:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.