reklama

Pozvánky pre deti aj dospelých na zaujímavé akcie v Trnave a Smoleniciach

Deň detí je pre našich najmenších tým najkrajším dňom v roku. Pestrý program by sme im však mali pripravovať častejšie, ako len počas tohto dňa. Navštívte spolu s vašimi ratolesťami Trnavu a okolie počas niektorého z nasledujúcich víkendov alebo počas leta. Uisťujeme vás, že deti si región Trnava zamilujú rovnako ako vy. Cesta plná dobrodružstiev začína už 10. júna 2018.

Ak chcete, aby sa vaše deti cítili ako vznešení rytieri a krásne princezné, nenechajte si ujsť oslavy Dňa detí v Trnave, a to už 10. júna 2018 od 15.00 do 19.00 h.

Medzi Bazilikou sv. Mikuláša a hradbami sa bude odohrávať veľkolepý rytiersky súboj o ruku princeznej, ktorá sa zapáčila hneď dvom silným a urasteným bojovníkom. Návrat do stredovekej atmosféry budú sprevádzať aj mnohé iné aktivity. Deti sa budú môcť ponoriť do tajov streľby z katapultu, pletenia vencov či výroby kožených mešcov.

Okrem toho ich čaká dvorská škola, ale aj stredoveké tance, ktoré spestria vystúpenia marionetového divadla s príznačným názvom Dvor Zázrakov.

Ilustračné foto: Matúš Koprda

Ak vaše ratolesti obľubujú skôr prírodné scenérie, vyberte sa s nimi do Smoleníc. V nedeľu 10. júna 2018 ich tam budú v rámci Cesty rozprávkovým lesom čakať postavy od výmyslu sveta.

Víly, elfovia či vodníci vytvoria pod Smolenickým zámkom čarovnú atmosféru napätia, ktorú podporia rôznorodé úlohy na stanoviskách, kde budú deti musieť zdolať nielen fyzické nástrahy. Zaslúženú sladkú odmenu dostanú, keď sa im podarí dosiahnuť kráľovské nádvorie Smolenického zámku. Tam na nich bude čakať samotný kráľ so svojou pani.

Stále nemajú dosť? Potom sa určite musíte vydať do jedinej sprístupnenej jaskyne na západnom Slovensku. Kvapľová jaskyňa Driny sa nachádza asi 2 kilometre od samotnej obce. Prehliadka nie je náročná, takže ju bez problémov zvládnu aj najmenší.

Chodby sú síce pomerne úzke, no scenériu dopĺňajú pagodovité stalagmity, drobné jazierka a vodopády, ktoré upútajú oči každého dieťaťa. Novým zážitkom môžu byť aj lietajúce netopiere.


Smolenický zámok

FOTO: Anton Chrvala

Bohatý program čaká každého, kto sa 15. júla 2018 vyberie na Piknik na zámku. Priamo pod hradbami romantického Smolenického zámku bude pripravená Handmade zóna, Detská aréna, ukážka bojových umení či stredoveká zbrojnica. Rodičia sa určite potešia výberu z dobovej kuchyne, ale aj vystúpeniam Peter Lipa Band a špeciálnemu hosťovi Milanovi Lasicovi.

Deťom zahrajú a zaspievajú čmelko Smejko a lienka Tanculienka, a to všetko v nádhernej atmosfére netradičného pikniku.

Poprechádzajte sa so svojimi ratolesťami aj vo včelárskej záhrade v areáli miestnej medovinárskej firmy. Zážitkovo-náučný chodník je skvelou príležitosťou pre deti spoznať život včiel interaktívnou formou.

Nájdete tu rásť všetky užitočné rastlinky a bylinky, z nektáru ktorých včely pripravujú sladký med. Samozrejmosťou je ochutnávka niekoľkých druhov medu. Počas leta si náučný chodník môžete užiť každý deň v čase otváracích hodín.

Počas júla a augusta sa zároveň budete môcť prísť vyšantiť do Trnavy. V rámci Leta na Korze budú pre deti pripravené divadielka pre deti.

(Trnava Tourism)

Miesto, dátum a čas konania:

Deň detí v Trnave
10. júna 2018 od 15.00 h. do 19.00 h.
Bazilika sv. Mikuláša a mestské hradby v Trnave
Vstup na podujatie je zdarma

Cesta rozprávkovým lesom
10. júna 2018 od 9.00 h. do 12.00 h.
Smolenický zámok
Štartovné je 1 euro

Piknik na zámku
15. júla 2018 od 15.00 h. do 21.00 h.
Smolenický zámok
Vstupné: 13 eur dospelí, 7 eur deti

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2018 13:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.