reklama

Dní zdravia bude v tomto roku viac, ponúknu aj pestrejší program

Podobne ako Májový kvet, aj každoročné Dni zdravia v našom meste nadobúdajú nový charakter. Trnava sa na týždeň od nedele 12. júna do soboty 18. júna zmení na Zdravé mesto s rôznymi aktivitami zdravého životného štýlu a osvety, do ktorých je organizačne zapojená nielen mestská samospráva, ale aj mestské časti, občianske združenia a jednotlivci.

„Podujatie chce byť poslom zmien v myslení zameraných na trvalo udržateľný rozvoj, podporu občianskej spoločnosti, spolupatričnosti a zdravého životného štýlu pre všetky generácie a vo všetkých oblastiach každodenného života,“ približuje dôvody organizovania veľtrhu zdravia so všetkým, čo k tomu patrí, trnavská samospráva.

Aktivity Dní zdravia sa nebudú uskutočňovať len v centre mesta, ale aj na rôznych iných známych miestach a športoviskách.

Ani tento rok nemôžu nechýbať tradičné poradenské služby, obľúbené merania tlaku, tuku, odbery vzoriek vody a zeleniny, ukážky predlekárskej pomoci a masáže či ochutnávka zdravých čajov.

V ponuke budú aj prednášky pre seniorov o zdravej životospráve, ľudských právach, medzigeneračných vzťahoch a cvičení mozgu alebo prednášky pre rodičov o prvej pomoci pre deti.

Hovoriť sa bude aj o očkovaní, ktoré sa v posledných rokoch stáva opäť jednou z horúcich tém. Program s meraním tlaku a poradenstvom pripravil pre svojich zamestnancov aj PSA Peugeot, ktorý v rámci Dní zdravia organizuje obľúbené podujatie PSA TT inline – prejazd mestom na korčuliach či bicykloch.

dni-zdravia-2014-7
Zdravím a moderným životným štýlom bude žiť Trnava počas júna v rámci viacerých podujatí. Kompletný program nájdete na konci článku

Svoje vlastné dni zdravia budeme môcť začať napríklad zdravými raňajkami v Rotunde Spiegelsaal, kde si môžeme posedieť aj popoludní pri rôznych studených či horúcich ovocných a bylinkových čajoch a vypočuť si o nich zaujímavé informácie. Chutná môže byť aj víkendová pozvánka na grilovačku so syrom a zeleninou.

Podporiť šetrný prístup k životnému prostrediu aj k ľuďom budeme môcť v sobotu účasťou na Férových raňajkách s Fairtrade Slovakia, ktorá zaručuje férové obchodné podmienky a dodržiavanie ľudských a pracovných práv utláčaných výrobcov.

Život je zmena, preto stojí za úvahu využiť aj pozvánku na piknikový obed v pôvabnej záhrade Domu hudby. Prečo by sme si nemohli vychutnať svoje jedlo vonku na tráve spolu s priateľmi?

Podobnú myšlienku má aj piknik v komunitnej záhrade, spojený s diskusiou o pestovaní zdravých potravín a dôležitosti dobrých susedských stretnutí.

Pripravené sú aj pohybové aktivity pre všetky vekové kategórie – Dni zdravia detí, stredoškolákov, štafetový beh na Slávii, športový deň s FitUp pre všetkých, tradičný pochod zdravia seniorov alebo ukážky cvičení s vlastnou váhou spojené s poradenstvom. Program pre deti ponúka aj Kalokagatia.

Pred radnicou bude tradičný Dvor nádeje – prezentácia výrobkov hendikepovaných detí a dospelých, ktorí chcú prekonať predsudky okolia a ukázať, že aj oni sú zruční a tvoriví.

Morálnu aj materiálnu podporu ľuďom s rakovinou budú môcť dlhovlasé dámy vyjadriť účasťou na výzve Vystrihaj sa, Slovensko v spolupráci s Ligou proti rakovine. O čo vlastne ide?

Zmenou účesu z dlhých na krátke a darovaním odstrihnutých vlasov na výrobu parochne môžeme potešiť nielen seba, ale aj niektorú onkologickú pacientku, pre ktorú predstavuje kúpa parochne veľkú finančnú záťaž.

dnizdravia-plag16
Pre zväčšenie plagátu kliknite na obrázok

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2016 22:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.