reklama

PSA chystá pre 150 detí denný letný tábor aj Automobilovú junior akadémiu

Denný tábor jazykový, tanečný, zábavný, rozprávkový ale aj prvá Automobilová junior akadémia sú v ponuke pre celkovo 150 detí kmeňových zamestnancov trnavskej automobilky zo skupiny PSA na blížiace sa leto. Šesť rozličných turnusov je rozložených do obidvoch prázdninových mesiacov júl a august, kedy rodičia najčastejšie hľadajú riešenia pre užitočné využitie voľného času svojich detí.

Pre mladšie vekové kategórie pripravila automobilka denné tábory pre deti vo veku 4 – 12 rokov. Tematicky sú zamerané na šport, tanec, ale aj jazyky. Svoje menšie deti môžu rodičia prihlásiť do tábora Naboso – Rozprávkovo ako aj Zábavného tábora (Hoplaland). Denné detské tábory budú v čase od 4.7. do 19.8.

Staršie detí vo veku 13 – 14 rokov sa môžu prihlásiť do prvej Automobilovej junior akadémie (AJA). Spoločný projekt PSA Groupe Slovakia a ďalších dvoch slovenských automobiliek s podporou Zväzu automobilového priemyslu (ZAP) je pre verejnosť, no v prípade PSA aj pre 30 detí zamestnancov automobilky.

AJA má najmä vzdelávací charakter. Počas týždňa absolvujú deti interaktívne prednášky na pôde Materiálovo technologickej fakulty (MtF STU), partnera projektu v Trnave. Pod odborným dozorom animátorov vypracujú detské tímy svoj vlastný projekt, ktorý bude ohodnotený cenou dekana MtF STU a cenou prezidenta ZAP.

psa-tt
Ilustračné foto

Jeden celý deň v rámci AJA bude venovaný návšteve trnavskej automobilky. Deti absolvujú päť stanovíšť na prevádzkach lisovňa a zvarovňa, lakovňa, montáž, kvalita a oboznámia sa s environmentálnou politikou automobilky. Formou hier, súťaží a prednášok sa zoznámia s chodom automobilky.

Počas týždňa AJA absolvujú deti okrem iného aj exkurziu v Janíkovciach, kde si budú môcť na živo pozrieť lietajúce vozidlo za prítomnosti dizajnéra a konštruktéra pána Doc. Štefana Kleina. Navštívia aj technické múzeum na Agrokomplexe v Nitre.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júna 2016 10:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.