reklama

Automobilová junior akadémia už štvrtý rok v Trnave s doteraz najvyšším počtom detí. Cieľom je podnietiť záujem o štúdium techniky

Už štvrté leto po sebe sa deti základných škôl z Trnavy a okolia zúčastňujú bohatého programu Automobilovej junior akadémie (AJA). Tento rok sa projektu zúčastňuje 44 detí, čo je najviac doteraz.

Projekt koordinuje Zväz automobilového priemyslu (ZAP) SR a v Trnave je to vďaka partnerstvu trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia s Materiálovo-technologickou fakultou (MTF) STU so sídlom v Trnave.

Ilustračné foto

Týždenný vzdelávací a zážitkový program AJA v podobe denného tábora, ktorý je určený deťom vo veku 12 až 16 rokov, začal na pôde MTF STU v Trnave v pondelok 8. júla.

„Významná časť náučno-zábavného programu prebieha na akademickej pôde. Dva dni strávili deti vo výrobnom centre trnavskej automobilky, kde navštívili každú výrobnú prevádzku v čase produkcie. Počas týždňa navštevujú aj vybraných dodávateľov automobilového priemyslu,“ informoval riaditeľ vonkajších vzťahov, Groupe PSA Slovakia Peter Švec.

Cieľom podujatia je zatraktívniť štúdium na technicky zameraných školách ešte v čase, keď sa deti rozhodujú o svojom profesijnom zameraní a priblížiť deťom automobilový priemysel v praktickej a zároveň hravej forme.

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2019 8:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.