reklama

Detská policajná akadémia sa teší u detí veľkému ohlasu

Prevencia má aj v Trnave stále čo to povedať deťom a mládeži. Po dlhoročnom úspešnom projekte Správaj sa normálne, ktorý polícia realizovala nielen na trnavských školách viac ako desať rokov a našiel si medzi deťmi svoje miesto, nastal čas na zmenu.

Od minulého roku sa policajti prihovárajú deťom cez preventívny projekt Detská policajná akadémia, ktorý je primárne určený žiakom 6. – 7. ročníkov základných škôl. Deti sa formou pracovných listov cez kreslené postavičky chlapca Krištofa, dievča Agátu a psa Maxa zoznámia s rôznymi životnými situáciami a nájdu v nich tie správne odpovede.


Kresby detí

Medzi aktuálne stále patrí téma „Bezpečne na internete“ a komunikácia na sociálnych sieťach. O predsudkoch, ponižovaní, diskriminácii i rasizme sa deti dozvedia prostredníctvom pracovného listu „Každý je iný“. Zámerom tejto témy je podporovať a šíriť v deťoch toleranciu a znášanlivosť.

Vynovenou témou aj téma „Stop násiliu“, ktorá vystríha deti pred rôznymi formami násilia a šikovania, ale poukazuje aj na normálne spolunažívanie a chápanie životných hodnôt. Medzi piatimi témami nesmie deťom chýbať ani informácia o doprave a bezpečnosti na cestách.

Prioritou polície je poskytnúť deťom informácie, na základe ktorých sa budú vedieť správne rozhodnúť.

Projekt aktuálne ukončili deti na Základnej škole A. Merici v Trnave, kde sa tešil medzi deťmi veľkej obľube.

Stretnutia s policajnými preventistkami boli pre deti natoľko inšpiratívne, že niektoré z nich na poslednom stretnutí venovali policajtkám aj svoje kresby. Niektoré z nich si môžete pozrieť.

Mária Linkešová

Ulož ako PDF
Napísal 3. februára 2018 12:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.