reklama

Detská policajná akadémia sa teší u detí veľkému ohlasu

Prevencia má aj v Trnave stále čo to povedať deťom a mládeži. Po dlhoročnom úspešnom projekte Správaj sa normálne, ktorý polícia realizovala nielen na trnavských školách viac ako desať rokov a našiel si medzi deťmi svoje miesto, nastal čas na zmenu.

Od minulého roku sa policajti prihovárajú deťom cez preventívny projekt Detská policajná akadémia, ktorý je primárne určený žiakom 6. – 7. ročníkov základných škôl. Deti sa formou pracovných listov cez kreslené postavičky chlapca Krištofa, dievča Agátu a psa Maxa zoznámia s rôznymi životnými situáciami a nájdu v nich tie správne odpovede.


Kresby detí

Medzi aktuálne stále patrí téma „Bezpečne na internete“ a komunikácia na sociálnych sieťach. O predsudkoch, ponižovaní, diskriminácii i rasizme sa deti dozvedia prostredníctvom pracovného listu „Každý je iný“. Zámerom tejto témy je podporovať a šíriť v deťoch toleranciu a znášanlivosť.

Vynovenou témou aj téma „Stop násiliu“, ktorá vystríha deti pred rôznymi formami násilia a šikovania, ale poukazuje aj na normálne spolunažívanie a chápanie životných hodnôt. Medzi piatimi témami nesmie deťom chýbať ani informácia o doprave a bezpečnosti na cestách.

Prioritou polície je poskytnúť deťom informácie, na základe ktorých sa budú vedieť správne rozhodnúť.

Projekt aktuálne ukončili deti na Základnej škole A. Merici v Trnave, kde sa tešil medzi deťmi veľkej obľube.

Stretnutia s policajnými preventistkami boli pre deti natoľko inšpiratívne, že niektoré z nich na poslednom stretnutí venovali policajtkám aj svoje kresby. Niektoré z nich si môžete pozrieť.

Mária Linkešová

Ulož ako PDF
Napísal 3. februára 2018 12:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.