reklama

Trnavčania si môžu pozrieť výborné dokumenty pod holým nebom – filmy premietnu na hradby

Za “hrubým” kostolom a v Promenáde si môžu Trnavčania pozrieť zaujímavé dokumenty slovenských tvorcov. Filmy budú premietané na starobylé trnavské hradby

Kino pod hviezdami, to je spojenie troch slovenských režisérov, troch exkluzívnych dokumentárnych filmov a troch miest Trnavy. Mesto Trnava v spolupráci s filmovým klubom Naoko prináša tri nevšedné príbehy odvahy, poznania a pokory.

18. jún – pri hradbách za Bazilikou sv. Mikuláša, 21.00 hod. – Okhwan na ceste za slobodou (2016, Réžia: Marek Mackovič, 71min).

Slovenský dokument o kórejskom aktivistovi, ktorý od roku 2001 prešiel 192 krajín s jediným cieľom: zjednotiť svoj národ, spojiť Severnú a Južnú Kóreu. Prežil nehody, únos v Sudáne, bicykloval s maláriou.

Po premietaní prebehne krátka diskusia s tvorcami filmu.

hradby-t

Ilustračné foto

30. júl – Sad Antona Bernoláka, 21.00 hod. – Suri (2015, Réžia: Pavol Barabáš, 65min).

Dobrodružná cesta po neznámej africkej rieke zaviedla Pavla Barabáša a jeho tím k unikátnemu prírodnému kmeňu Suri, ktorý neustále bojuje o zachovanie svojej tradície a pôvodného spôsobu života.

20. august – mestský amfiteáter Trnava, 21.00 hod. – 5. október (2016, Réžia: Martin Kollár, 50min).

Nemý dokument o režisérovom bratovi, ktorý čaká na dôležitú operáciu. Keď sa dozvie, že mu možno ostáva iba pár mesiacov života, vydá sa na cestu bez cieľa, no s „konečným termínom”, ktorým je práve 5. október.

kino_pod_hviezdami_pl

Ulož ako PDF
Napísal 14. júna 2016 7:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.