reklama

Začali rekonštrukcie ciest na Poštovej, Hlinách a Mozartovej

Na Poštovej, Na hlinách a na Mozartovej sa začali práce na obnove povrchu vozovky. Na týchto uliciach mesto uskutočnilo v máji hĺbkovú neinvazívnu diagnostiku georadarom s cieľom zistiť stav jednotlivých vrstiev. Z jej výsledkov vyplynulo, že stav ich podložia je dobrý a v rámci rekonštrukcie postačí výmena starého povrchu za nový z asfaltobetónu.

Poštová ulica dostane nový povrch na 280 metrov dlhom úseku od križovatky s Olympijskou po križovatku so Sibírskou ulicou. Predpokladané finančné náklady sú 81-tisíc eur.

Na Mozartovej ulici bude obnovený 540 metrov dlhý úsek od križovatky s Ulicou J. G. Tajovského po križovatku s Ulicou P. I. Čajkovského, tu sa počíta so sumou približne 102-tisíc eur.

Na hlinách sa obnova týka 115 metrov dlhého úseku od križovatky s Okružnou ulicou po napojenie na vnútroblokovú komunikáciu pred bytovým domom č. 2 – 4, cena prác by mala dosiahnuť 25-tisíc eur.

postova-1
Práce na Poštovej ulici

Foto: Mesto Trnava/Roman Stacho

Na tieto účely júnovom zasadnutí mestského zastupiteľstva odhlasovali poslanci aktualizáciu rozpočtu mesta s navýšením o 640 tisíc eur na opravu miestnych komunikácií. Na rad by mali prísť ešte ulice Šafárikova a Tajovského, dodávateľ prác potrebných na obnovu vzíde v týchto prípadoch z verejnej súťaže.

Mesto Trnava sa ospravedlňuje za nevyhnutné dopravné obmedzenia spojené s realizáciou prác a ďakuje občanom za pochopenie a tolerantnosť.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 23. júla 2016 10:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Začali rekonštrukcie ciest na Poštovej, Hlinách a Mozartovej”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.