reklama

Galéria Výklad na pešej zóne prináša už tretiu výstavu nazvanú Kamufláž

Galéria Výklad na pešej zóne v Trnave otvára v stredu 10. augusta v poradí už tretiu výstavu pod názvom Kamufláž, ktorej autorkou je Martina Chudá. Výstavné vitríny na Hlavnej ulici 10 v Trnave tak vyplní viac ako 100 kusov textilných objektov. Ani vo verejnom priestore autorka nezaprie svojrázny rukopis.

Výstava Martiny Chudej sa opäť ponesie v angažovanom duchu a galerijné výklady budú plné paradoxov.

„Autorka sa rozhodla v inštalácii reagovať prostredníctvom známeho, v kultúre pevne ukotveného symbolu v kombinácii s iným (o ktorom sa dá povedať, že v kultúre už našiel tiež svoje pevné miesto) a pôvodným účelom vitrín na stále aktuálnu tému. Využité motívy, prostriedky, ich prelínanie a adjustácie pracujúce s poetikou gýča (ľúbivej prezentácie tak vlastnej mnohým podobným priestorom), však nie sú iba humorným podpichnutím komerčnej reality, ale odkazujú aj na jej predošlé, feministicky ladené objekty a nesú jasný kritický postoj s univerzálnou platnosťou,“ kurátor Galérie Výklad Peter Molari približuje výstavu.

Kamuflaz_Martina-Chuda_Galeria_vyklad_plagat

Autorka inštalácie dodáva: „Názvom Kamufláž poukazujem na mediálnu dezinformovanosť, manipuláciu a z toho plynúcu neistotu, strach, dezorientáciu až rezignáciu včleňujúcu konzumentov do ľahko ovládateľného ‚stáda‘. Samotný materiál, s ktorým pracujem je kamuflážou, ktorú sabotuje krehký symbol mieru, kultúrne a nábožensky hlboko zakorenený. Inštalácia je pacifistickou kritikou, ale zároveň interpretuje chaos a utopické hľadanie pravdy, empatie, nového začiatku.“

Artefakty, ktoré Martina Chudá vytvára, boli súčasťou viacerých medzinárodných výstavných projektov.

Pre Galériu Výklad však autorka vytvorila doposiaľ najrozsiahlejšiu inštaláciu.

Slávnostné otvorenie výstavy sa uskutoční 10. augusta 2016 o 18. hodine v Trnave pred Galériou Výklad na pešej zóne.

Výstava potrvá do 8. septembra 2016.

galeria-vyklad
Galéria Výklad na Hlavnej ulici

Ilustračné foto: Peter „Gelko“ Lančarič

Ulož ako PDF
Napísal 4. augusta 2016 8:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.