reklama

V Ružovom parku bude Veľký deň. Podujatie plné hudby, zaujímavých stretnutí a kreatívnych workshopov

V Trnave sa pripravuje VEĽKÝ Deň. Podujatie organizuje v sobotu 17. septembra 2016 OZ zaHRAnice a pre návštevníkov je pripravený program plný kreatívnych workshopov, literárnych čítačiek a hudobných vystúpení.

V rámci hudobného programu vystúpi uznávaný hudobník Stroon a lokálna kapela Family Friend. Z workshopov si budete môcť vyskúšať výrobu búdok pre vtáčiky, paličkovanie, či výrobu škrabošiek na plesovú sezónu.

Tiež bude prebiehať knižná väzba, kde si môžete zviazať staré fotky alebo vyrobiť denník. Prídu aj milé dievčatá z Devô Duô so svojím originálnym workshopom.

Barbora Demovičová z organizačného tímu: „A tradične, no s novými motívmi si budete môcť vyrobiť vlastné ekologické tašky s krásnym motívom pomocou techniky sieťotlače.“

Pozvanie prijala známa Mirka Ábelová, ktorá prednedávnom vydala svoju knižku „Básničky pre domáce paničky“ a mladá talentovaná umelkyňa, ktorá vystupuje pod pseudonymom Iba Ryba.

velky-den-pl

Súčasťou festivalu bude aj mestská hra, ku ktorej jej tvorca Marcel Glasa pripája: „Na tento ročník sme si prichystali mestskú hru, v ktorej budú hráči pomáhať dvojici stratených vesmírnych cestovateľov spojazdniť ich prenášadlo pomocou spomienok, smiechu a krásy.“

Občerstviť sa budete môcť domácimi malinovkami alebo si len tak oddýchnuť v parku na lavičke. Festivalu sa zúčastnia tiež skauti z 2. zboru Dlhých Mačiek pod vedením Márie Vagalovej.

Je toho omnoho viac, preto neváhajte a príďte si spríjemniť svoje popoludnie s partiou mladých dobrovoľníkov z Trnavy. Cieľom festivalu je sprostredkovať ľuďom kultúru a motivovať ich, aby si niečo kreatívne vyskúšali. Pre malé deti bude pripravený stánok, kde sa budú môcť nechať pomaľovať na tigrov a iné zvieratá.

Matej Černý z organizačného tímu dodáva: „Máte sa naozaj na čo tešiť, program je bohatý a každý si môže vyrobiť na workshopoch niečo pekné a prejaviť vlastnú kreativitu. Hlavne sa nebojte, naši skúsení workshoperi vám určite radi pomôžu a zoznámite sa s novými ľuďmi.“

Workshopy budú viesť študenti umeleckých škôl a dobrovoľníci, ktorí zdieľajú nadšenie spolu vytvárať nové veci.

Začiatok workshopov je stanovený na 13:00, literárne a hudobné vystúpenia budú začínať o 17:00. Vstup na festival je bezplatný.

Viac o akcii sa môžete dozvedieť na Facebookovej udalosti (link) alebo na stránke www.facebook.com/festden, kde sú pravidelne pridávané nové fotky z aktuálneho diania a dozviete sa podrobnejšie informácie o programe na VEĽKÝ Deň.

Ulož ako PDF
Napísal 7. septembra 2016 7:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.