reklama

Hviezdami stand-up šou v kine Hviezda budú Sajfa či Ondřejíček

Najväčšie ryby z domáceho stand-upového rybníka zaplávajú v stredu 21. septembra v trnavskom Kine Hviezda. Vrtké výstupy predvedú v show Na Smiech rozmanité druhy, konkrétne Matej Sajfa Cifra, Dano Čistý, Jakub Ptačin, Rado Ondřejíček, Matej Adámy, Miro Ardon a Antonios Vlachou.

Trnavskému publiku sa predstaví aj skúsený, miestami cynický zabávač Matej Adámy.

Stand-upu sa venuješ už pomerne dlho. Ako sa ti pozdáva dnešná slovenská scéna a publikum, ktoré na tento typ šouky chodí?

– Stand-up je teraz tam, kde má byť. V Bratislave etablovaný a presviedčajúci zvyšok krajiny, že sa mu oplatí venovať aspoň dve hodiny mesačne. Niekde sa to darí viac, niekde menej, ale to je v poriadku, pretože pravidelné organizované výjazdy sa u nás robia relatívne krátko. Toto sa nedá uponáhľať. Miestne publiká sa zároveň musia naučiť, že nie vždy budú svedkami dokonalosti. Stand-up večery majú otvorený koniec a vyžadujú si otvorenú myseľ. Prvok prajnosti však cítim všade, kde sa vydáme.

Stand-up je obojstranný vzťah, reakcia od ľudí prichádza bezprostredne, ešte skôr než odkráčaš z pódia. Aký je to pre teba pocit, stáť tam pred ľuďmi, ktorí v rámci večernej zábavy reagujú priamo?

– To je benzín do nášho motora. To nás poháňa. Môžeme svoje vtipy premazávať, koľko chceme, bez benzínu stojíme na mieste.

Vo svete aj na Slovensku sa toho deje požehnane, čo by stálo za zglosovanie. Na čo si brúsiš zuby ty? Aké témy by si chcel vyobracať vo svojom stand-upe?

– Najprv sa toho musí diať požehnane v mojej hlave. Tí, čo ma poznajú, vedia, že môj humor nie je zviera, ktorému sa pre všeobecné veselie stačí naučiť jeden trik. Je tam veľa osobného, veľa nepekného a keď mám to nutkanie, aj úplne sprostého. V Námestove ma za to odmenili tichom, ale aspoň mali čo prebrať na spovedi. Budem sa snažiť, aby im v Trnave motor nezdochol.

na-smiech-pl

Matej Adámy je zlatá rybka domáceho stand-upu, ktorá plní smiechové želania publika s poriadnou dávkou cynizmu. Matej preplával už veľa smiechových vôd, preto sa môžete spoľahnúť na jeho zabávačské vlastnosti.

Matej Sajfa Cifra sa v žiari reflektorov cíti ako ryba vo vode. Svoje bohaté moderátorské a zabávačské šupinky teraz trúsi aj na stand-upových pódiách. Príďte si ich nazbierať.

Dano Čistý je vždy cenený úlovok. Vyznačuje sa absurdným a surreálnym prejavom, čo ho v očiach humoristických rybárov robí ešte vzácnejším kúskom.

Jakub Ptačin pristál na stand-upovom stole ako dlhovytúžený kapor. Do sveta vyplával z Oravskej priehrady a odvtedy ochutnal rôzne vody kreatívy.

Rado Ondřejíček je najcynickejšia šťuka v našich riekach. Keď jeho nos zavetrí dobrý námet na vtip, ide si za ním nekompromisne a dravo.

Miro Ardon prichádza z domácich vôd trnavského kraja a jeho improvizačné plutvy rozčeria hladinu vašej bránice.

Antonios Vlachou je rybka zo slaných gréckych pobreží, ktorá sa vypracovala na poriadnu rybu v trnavskom kultúrnom prostredí. Okrem svojho výstupu bude večer grilovať aj svoje moderátorské nadanie.

INFO:

Na Smiech v kine Hviezda
21. 9. (streda)
Štart: 20:00 hod.
Lístky: 11€ / 10€ v predpredaji v pokladni Kina Hviezda cez pracovné dni od 16:30 do 19:45, v sobotu od 14:30 do 19:45 a v nedeľu od 12:30 do 19:45

Event: www.fb.com/events/1152341768155175

Ulož ako PDF
Napísal 12. septembra 2016 9:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.