reklama

Trnavský večer umenia je opäť tu

Už po devätnástykrát sa Trnavčania budú môcť stretnúť s ukážkami prác súčasných domácich i zahraničných umelcov. Tí svoju tvorbu predstavia na obľúbenom podujatí PechaKucha Night, ktorá sa pod záštitou občianskeho združenia Publikum bude konať 21. septembra, tentoraz v Štúdiu tanca a pohybu Alegria na Hlavnej ulici č. 15 v Trnave.

Už tradične sa návštevníci môžu tešiť na tvorbu zvučných mien, medzi ktoré patrí napríklad profesor Anton Čierny a maliar Erik Šille, ktorý nevšedným spôsobom spracúva povedomé motívy z mainstreamu a popkultúry. Nasledujúce vydanie poteší aj oko ženského publika.

Tešiť sa môžete na šperky ukrývajúce sa pod značkou METAFORMI, či na Zoru Husarčíkovú, ktorá poodkryje zákulisie významnej módnej prehliadky Fashion LIVE! Okrem iného v priestoroch tanečného štúdia privítame aj úspešného poľského umelca Marcina Berdyszaka, ktorý v spolupráci s Patrikom Kovačovským vystavoval svoje práce v Galérii Jána Koniareka. Túto výstavu, ktorá dosiahla veľký úspech, mali návštevníci možnosť vidieť v máji a júni tohto roku pod názvom Voľný štýl.

pkntt19-fb1

PechaKucha Night Trnava opäť ponúkne bohatú ochutnávku rozličných druhov výtvarného umenia od maliarov, cez vizuálnych a multimediálnych umelcov, animátorov, dizajnérov či ilustrátorov až po oblasť módy. Už o týždeň sa, okrem iného, budete môcť presvedčiť o tom, ako sa s obrázkovou prezentáciou bez pomoci inej techniky popasuje performer a zvukový umelec Jonáš Gruska.

Podujatie organizuje občianske združenie Publikum.sk v spolupráci s Galériou Jána Koniarka, Trnavským samosprávnym krajom, Mestom Trnava. Mediálnymi partnermi podujatia sú portál Trnava-live.sk a Trnavský hlas. Podujatie finančne podporil Fond na podporu umenia.

Celý program PechaKucha Night Trnava vol. 19:
Matej Mazák: animácia
Adela Režná: ilustrátorka
Metaformi: šperky
Martina Chudá: vizuálne umenie
David Reitšpís: drevený dizajn
Anton Čierny: multimediálne umenie
Zora Husarčíková: Fasion LIVE!
Erik Šille: maľba
Jonáš Gruska: performer, zvukový umelec
Juraj a Ivan Dudášovci: vizuálne umenie

Info:
PechaKucha Night Trnava vol. 19,
Štúdio tanca a pohybu Alegria,
streda 21. september 2016 o 19:30,
vstupné: 3 eurá

Ulož ako PDF
Napísal 15. septembra 2016 7:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.