reklama

Trnavčan Angel odpúšťa otcovi, že ho pred narodením opustil. Urobil o tom pesničku

Trnavský hudobník Angel prichádza s emotívnou výpoveďou. Vo svojom novom klipe odhaľuje temné tajomstvo zo svojho detstva a posiela ľuďom odkaz.

Angel, vlastým menom Gabo Vohlárik, sa vlani predstavil dvojicou videoklipov. Kým v máji debutoval duetom Šupa so superstaristkou Kateřinou Petráňovou, koncom októbra zaujal singlom Prisahám. Oba klipy majú spolu takmer 80-tisíc videní. Pre umelca štartujúceho svoju sólovú kariéru je to zaujímavé číslo.

Teraz prichádza Angel s ďalšou novinkou. O piesni Prach hovorí: „Zhmotnil som v nej asi najsilnejšiu emóciu, ktorú z detstva a mladosti mám. Pár týždňov pred mojím narodenín ostala mama sama. Otec ju – a aj mňa – opustil. Stretol som sa s ním len ako dospelý.“

Mal vtedy už 26 rokov. K stretnutiu došlo náhodne, navyše v zahraničí. „Odvtedy viem, prečo je moja druhá polovica taká, aká je. Naše náhodné stretnutie vo Viedni mi otvorilo oči,“ prezrádza Angel.

angel-vohlarik

Foto: archív G. Vohlárika

A čo chce svojou pesničkou a klipom Prach odkázať? „Treba žiť v prítomnosti a prestať sa babrať v minulosti. Životu treba ďakovať za to, že sme. Ja som sa naučil, že najlepším poďakovaním je byť tým, kým som a robiť to, čo viem robiť najlepšie,“ vysvetľuje Angel svoju filozofiu.

Pesnička Prach začala vznikať už pred asi deviatimi rokmi. Pôvodne anglický text nahradil Angel slovenským, ktorý napísal len nedávno. Zmenou prešla aj hudobná stránka piesne. „Z pôvodne rockového nápadu som sa rozhodol urobiť modernú nahrávku so súčasným zvukom. Verím, že sa mi to podarilo,“ hovorí Angel, ktorý je nielen autorom pesničky ale aj jej producentom.

Angel – Prach

O samotnom klipe plnom hry svetla a farieb prezrádza: „Nakrúcali sme ho celé prázdniny. S režisérom Michaelom Grillom sme postupne zbierali zábery na viacerých miestach. Všímal som si každý pohyb a svetlo, ktoré sa dali prepojiť s mojim príbehom. Pracovali sme v pohodovom tempe,“ uzatvára populárny Trnavčan.

Gabo Vohlárik, je slovenský hudobník, ktorý bol spolu s Michalom a Štefanom Bugalovcami, Palim Bartovicom a Jurajom Gregoríkom členom trnavskej skupiny Supple People. V nej spieval a hral na bicie. V súčasnosti je členom sprievodnej skupiny Juraja Zaujeca. Hrá aj v kapele speváka Bystríka či speváčky Svetlany Rymarenko z Fragile.

V sobotu 29. októbra 2016 odohrá svoj prvý sólový koncert v kariére v trnavskom Divadle Jána Palárika.

Medzi hosťami programu majú byť aj tanečníci zo súboru Alegria alebo spevák Marco Pillo.

Peter Lehotský

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2016 14:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.