reklama

Trnava sa pripojí k svetovým metropolám a Deň turizmu oslávi prehliadkami mesta

Už v sobotu 24. septembra sa v centre Trnavy môžete zúčastniť komentovaných prehliadok za symbolickú sumu, vďaka ktorým spoznáte tie najznámejšie historické pamiatky z dejín stredovekého mesta.

Oficiálny dátum Svetového dňa turizmu pripadá na 27. septembra a predstavuje ukončenie hlavnej turistickej sezóny na severnej pologuli a začiatok sezóny na južnej. Každý rok sa nesie v rovnakom duchu na celom svete. Tohtoročnou témou je „Turizmus pre všetkých“.

bazilika-tourism
Ilustračné foto: Trnava Tourism

Pri tejto príležitosti organizuje oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism tri komentované prehliadky Trnavy v sobotu 24. septembra. Počas nich navštívite tajomnú románsku kostnicu z 12. storočia, archeologické nálezisko za Bazilikou sv. Mikuláša a ochodzu mestských hradieb na Michalskej ulici. Skúsený turistický sprievodca vám porozpráva zaujímavosti z dejín stredovekej Trnavy o prvom osídlení a počiatkoch mesta. Prehliadky sa budú konať v čase o 13:00, 15:00 a o 17:00.

Cena prehliadok je symbolické 1 euro.

Svetový deň turizmu bol vybraný počas tretieho valného zhromaždenia Svetovej organizácie turizmu (UNWTO) v roku 1979. Táto organizácia je najvýznamnejšou medzinárodnou organizáciou na poli svetového turizmu.

Najdôležitejším cieľom UNWTO je rozvoj voľného medzinárodného pohybu osôb. Ten má viesť k upevňovaniu spoločenských a kultúrnych kontaktov medzi príslušníkmi rôznych národov z celého sveta.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 22. septembra 2016 7:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava sa pripojí k svetovým metropolám a Deň turizmu oslávi prehliadkami mesta”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.