reklama

Do Ružindola sa zletia všetky bosorky

Už po tretíkrát sa obec Ružindol prenesie do dávnych čias, kedy sa obyvatelia čarodejníc báli a stránili. Miestne tradičné podujatie RUŽINDOLSKÁ BOSORKA vám priblíži dávne príbehy o čaroch a procesoch s bosorkami. Môžete sa tak v sobotu 22. októbra tešiť na magickú atmosféru v miestnych vinárstvach, doplnenú degustáciou vín a ochutnávkou domácich gastro špecialít.

Už téma „Sabat sa blíži“ naznačuje, že pôjde o magický deň plný kúziel.

„Hlavným programom budú hrané scénky v troch dejstvách, v ktorých zohrajú svoju rolu aj lovci čarodejníc a veštice. Inscenácie doplní sprievodný program, v rámci ktorého odznejú tóny dobovej hudby a taktiež je pripravený aj tanečný workshop,“ hovorí starosta obce Vladimír Púčik.

bosorka-t
Program v Ružindole začína popoludní až do večerných hodín

Foto: Trnava Tourism

Počas stretnutia bosoriek natrafíte aj na alchymistu, čarodeja, bylinkárky a ľudových remeselníkov. Od nepamäti sa miestnym obyvateľom hovorí “bosoráci“. Vraj aj tá posledná bosorka potrestaná na Slovensku v roku 1744 pochádzala priamo z Ružindola.

„Deti si užijú množstvo zábavy pri súťažiach a hre Bosorácka šifrovačka. Tá sa bude skladať z niekoľkých častí ako napr. lietanie na metle,“ hovorí Michaela Potočárová, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism, ktorá podujatie Ružindolská bosorka pripravuje v spolupráci s historickou skupinou Schatmansdorf a dodáva, že „pre deti budú prichystané odmeny a s prázdnymi rukami neodídu ani dospelí.“

Ak sa na podujatie vydáte, nezabudnite ochutnať aj domáce špeciality. Program sa bude konať už tradične na nádvoriach miestnych vinárstiev Rosenthal a Dobrý pocit, kde bude pre dospelých pripravená aj degustácia vína.

Viac informácií nájdete na regiontirnavia.sk/podujatia/top-podujatia/ruzindolska-bosorka.

PROGRAM:
14:00 otvorenie podujatia (v každom vinárstve v tom istom čase)

Vinárstvo Dobrý pocit
15:00 1. scénka Čakanie na bosorku
16:00 Dobová hudba
17:00 2. scénka Sabat
18:00 Tanečný workshop  
19:00 3. scénka Stvorenie zlej ženy
20:00 Súťaž pre dospelých

Vinárstvo Rosenthal
15:00 Dobová hudba
16:00 1. scénka Čakanie na bosorku
17:00 Tanečný workshop
18:00 2. scénka Sabat  
19:00 Súťaž pre dospelých
20:00 3. scénka Stvorenie zlej ženy

Vstupné: Dospelí 2 eurá a deti od 6 rokov / ZŤP / seniori/ študenti 1 euro, deti do 6 rokov majú vstup zdarma

bosorka_ruzindol_2016

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2016 18:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.