reklama

Krajské zastupiteľstvo v Trnave bude svedkom sľubu nového poslanca

Na mimoriadnom zasadnutí Zastupteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) budú poslanci rokovať o desiatich bodoch programu.

Hneď na úvod budú krajskí zastupitelia svedkami sľubu nového poslanca. Na miesto Árpáda Érseka, ktorý sa stal ministrom dopravy, zaujme poslanecké kreslo László Miklós.

V ďalšom programe je Návrh na spolufinancovanie projektu Objavte Malý a Mošonský Dunaj na bicykli a na člne a Návrh na spolufinancovanie projektu SacraVelo – Sieť cezhraničných pútnických cyklotrás v okolí Dunaja.

ttsk-zast
Zastupiteľstvo TTSK

Ilustračné foto

Trnavský samosprávny kraj bude pokračovať v snahe o predaj prebytočného majetku a poslanci hlasovaním rozhodnú o zaradení jedenástich nehnuteľností medzi prebytočný majetok a odhlasujú podmienky verejnej súťaže.

Kraj ponúkne na predaj okrem iného aj pozemky s celkovou výmerou 166 metrov štvorcových v susedstve Galérie Jána Koniarka. Úzky pás sa nachádza medzi Františkánskou ulicou a Zeleným kríčkom.

V priamom dotyku nedávno mesto Trnava vo verejnej súťaži predalo pozemok trnavskej súkromnej firme. Pozemky sa nachádzajú v ochrannom pásme kultúrnej pamiatky. Stavebná činnosť na pozemkoch podlieha schváleniu pamiatkového úradu.

Trnavská VUC-ka sa pokúsi predať aj súbor nevyužívaných objektov bývalej Združenej strednej poľnohospodársko-potravinárskej školy vo Voderadoch – domov mládeže, stravovacie zariadenie a telocvičňu.

Z predaja formou obchodnej verejnej súťaže budú vyňaté pozemky letiska pri Bolerázi s výmerou 589 112 m2. Kraj sa rozhodol po niekoľkých neúspešných pokusoch o predaj pozemky, ktoré aktívne využíva letecký klub, ponúknuť formou verejnej súťaže na prenájom.

pozemok-galeria
Vyznačenie pozemkov pri galérii na katastrálnej mape

Zdroj: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2016 8:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Krajské zastupiteľstvo v Trnave bude svedkom sľubu nového poslanca”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.