reklama

V Smoleniciach chystajú Jablkové hody

Stretnutie v príjemnej jesennej atmosfére pre rodiny, priateľov, kamarátov, ktoré sa bude konať už po tretí krát v Smoleniciach. Dáva možnosť odprezentovať sa šikovným kuchárom aj kuchárkam, malým aj veľkým, tým skôr narodeným ale aj úplne najmladším. Budete mať možnosť dobre sa zabaviť pri skvelých dobrotách zo smolenických kuchýň, pri dobrej hudbe, aj so svojimi najmenšími ratolesťami.

Táto akcia je obľúbenou spoločenskou aktivitou, ktorú vyhľadávajú celé rodiny. Dáva možnosť predstaviť sa nielen detičkám počas ich vystúpení, ale hlavne gazdinkám s ich výtvormi. Zatiaľ sa bohužiaľ nezapojil žiadny muž. Akcia prináša obyvateľov obce do spoločného priestoru, kde strávia príjemné popoludnie pri výbornom jedle a v dobrej spoločnosti svojich priateľov, susedov, spolužiakov, kolegov.

Zapojiť sa môžete do súťaže o najlepší jablkový koláč. Súťažiť budeme v troch kategóriách deti do 15 rokov, dospelí nad 15 rokov a seniori nad 60 rokov.

Tiež sa uskutoční súťaž o najkrajšie jabĺčko dopestované v Smoleniciach, tu sa môžu zapojiť veľkí aj malí. Naučíme sa aj sa piecť pravú jablkovú štrúdľu. Pokúsime sa postaviť vežu Smolenického zámku.
jablkove-hody2016

V rámci programu vystúpia deti z MŠ Lienka a z MŠ Smolenice. K dobrej nálade určite prispeje vystúpenie Trnafská cimbálovka.

V tomto roku sa organizátorom z OZ Smoleničan akciu podarilo pripraviť a veria, že aj vylepšiť, vďaka podpore Nadácie ZSE, ktorá ich projekt podporila čiastkou 850 eur v rámci programu Rozprúdime regióny. Projekt podporila aj spoločnosť dm drogerie markt formou vecných cien pre súťažiacich.

Podujatie dopĺňa ostatné komunitné aktivity Občianskeho združenia Smoleničan, ako je vydávanie pravidelného periodika Smoleničan, príprava už troch ročníkov Nedeľného pikniku na zámku, ktorý má okrem zábavy aj charitatívny podtón, pravidelných predstavení pre detského diváka – Fíha Tralala, Smejko a Tanculienka, Spievankovo či divadelných predstavení pre dospelých, Kultúrneho leta 2014 na Smolenickom zámku.

(js, ts)

Ulož ako PDF
Napísal 20. októbra 2016 14:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.