reklama

Jablkové hody v Smoleniciach budú o dobrotách aj dobročinnosti

Jablkové hody sú stretnutím v príjemnej jesennej atmosfére pre rodiny, priateľov, kamarátov. Budú sa konať už po štvrtýkrát v Smoleniciach. Podujatie poskytuje možnosť odprezentovať sa šikovným kuchárom aj kuchárkam, malým aj veľkým, tým skôr narodeným ale aj úplne najmladším. Návštevníci sa môžu dobre zabaviť pri skvelých dobrotách zo smolenických kuchýň, pri dobrej hudbe, aj so svojimi najmenšími ratolesťami. Jablkové hody sa uskutočnia v nedeľu 22. októbra 2017 v KD Smolenice

Podujatie je obľúbenou spoločenskou aktivitou, ktorú vyhľadávajú celé rodiny. Dáva možnosť predstaviť sa nielen detičkám počas ich vystúpení, ale hlavne gazdinkám s ich výtvormi. Akcia prináša obyvateľov obce do spoločného priestoru, kde strávia príjemné popoludnie pri výbornom jedle a v dobrej spoločnosti svojich priateľov, susedov, spolužiakov, kolegov.


Jablkové hody budú o dobrotách v mnohorakých podobách

A aby sme len nejedli a nezabávali sa, stretneme sa aj pre dobrú vec. Pripravená je finančná zbierka pre malého Jakubka Chvíľu z Dolných Orešian.

Jakubko je nádherný usmievavý chlapček, ale pod jeho krásnou tváričkou sa skrýva veľká bolesť. Nemal to šťastie pri pôrode. Jakubko bol pridusený pupočnou šnúrou niekoľko minút. Niekoľkokrát bol oživovaný, ale pretože je to veľký bojovník a mal chuť žiť, vybojoval si život a pritom mu lekári dávali len 10% šancu na prežitie.

Kvôli nedostatku kyslíka sa mu ťažko poškodil mozog. Má veľmi vážne diagnózy – hypertonus, dystónia, hypoxicko – ischemická encefalopatia 3. stupňa, ťažká asfikcia, epilepsia, DMO. Jakubko sa napriek všetkému veľmi snaží, cvičí každý deň. Veľmi mu však pomohla rehabilitácia v ADELI Medical Center.


Bojovník Jakubko

Jakubko potrebuje veľa času, starostlivosti, trpezlivosti a financií, ktorých je, žiaľ, málo, ale Jakubko je bojovník a nevzdáva sa. A preto sme sa rozhodli aj my, že malému bojovníkovi Jakubkovi spolu s vami pomôžeme.

V tomto roku sa nám akciu podarilo pripraviť a dúfame, že aj vylepšiť, vďaka podpore Nadácie ZSE, ktorá náš projekt podporila čiastkou 800€ v rámci programu Rozprúdime regióny.

Tento projekt dopĺňa ostatné komunitné aktivity Občianskeho združenia Smoleničan, ako je vydávanie pravidelného periodika Smoleničan, príprava už štyroch ročníkov Nedeľného pikniku na zámku, ktorý má okrem zábavy aj charitatívny podtón, pravidelných predstavení pre detského diváka – Fíha Tralala, Smejko a Tanculienka, Spievankovo, či divadelných predstavení pre dospelých, Kultúrneho leta 2014 na Smolenickom zámku, a pod.

Ulož ako PDF
Napísal 19. októbra 2017 6:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.