reklama

V ZF Slovakia sa riadia heslom: Spokojní zamestnanci – spokojná firma

Spoločnosť ZF Slovakia, a. s., mnohým Trnavčanom ešte známa aj pod starým názvom SACHS, patrí medzi najväčších zamestnávateľov v trnavskom regióne. Okrem Trnavy má svoj závod aj v Leviciach. Celkovo zamestnáva už takmer 3 tisícky zamestnancov. Každý z nich je jedinečný a sú medzi nimi aj takí, ktorí sa popri svojej práci zvládajú venovať aj náročným a zaujímavým koníčkom. Jednou z nich je aj Jana Krajčovičová. Viac o nej už v nasledujúcich riadkoch.

Ako viedla vaša cesta do ZF Slovakia?

– O firme ZF som sa prvýkrát dopočula počas môjho študijného pobytu v Nemecku. Veľa mojich tamojších kamarátov pracovalo vo firme ZF Friedrichshafen AG a ich ohlasy boli veľmi pozitívne. Na internete som zistila, že vtedajšia ZF Sachs Slovakia, a. s., sa nachádza i na Slovensku v Trnave. Keďže sa môj pobyt v Nemecku blížil ku koncu, poslala som tam žiadosť o prijatie do zamestnania. Výberové konanie dopadlo pre mňa úspešne a ja som v roku 2006 nastúpila na pozíciu asistentky na oddelení výroby meničov. Tu pracujem dodnes.

Pozíciu asistentky si mnohí spájajú s varením kávy a vybavovaním telefonátov. O čom je vaša pozícia v skutočnosti?

– Práca asistentky naozaj nie je len o varení kávy. Je to veľmi zaujímavé zamestnanie, ktoré mi dáva možnosť realizovať sa aj spoznávať ľudí. Okrem organizácie pracovných návštev a pracovných ciest sa zaoberám i spracúvaním bežnej firemnej korešpondencie, pripravujem prehľady a reporty pre nadriadeného. Ďalej spracúvam a kontrolujem zamestnanecké dochádzkové karty, spolupracujem s personálnym, mzdovým a ekonomickým oddelením a odosielam poštové zásielky a balíky za celú firmu. K mojim úlohám patrí aj tlmočenie na zahraničných poradách a pracovných návštevách, písomné preklady dokumentov z nemeckého jazyka do slovenského a naopak. Okrem toho vyhodnocujem efektivitu strojov a výsledky evidujem v tabuľkách. A napokon, organizujem aj firemné večierky a posedenia na oddelení výroby meničov.

jana-krajcovicova-t
Asistentka Jana Krajčovičová sa venuje vo voľnom čase adrenalínovému zjazdu na horských bicykloch

Foto: AVart – Antonios Vlachou

Ako po rokoch hodnotíte vaše rozhodnutie zamestnať sa v ZF Slovakia?

– Toto rozhodnutie určite neľutujem. Vo firme pôsobím už 10 rokov a za ten čas som sa veľa naučila. Absolvovala som niekoľko školení, zdokonalila som svoje počítačové zručnosti. Ako tlmočníčka som sa zúčastnila niekoľkých zahraničných pracovných ciest. Firma mi tiež umožňuje zdokonaľovať sa v cudzích jazykoch a poskytuje mnohé zamestnanecké benefity.

Dnes je dôležité mať dostatok času na koníčky. Ten váš je z kategórie adrenalínových. Čomu sa presne venujete?

– Zbožňujem hory a bicyklovanie. Preto som rada, že existuje šport ako downhill – zjazd na horských bicykloch. Je to síce nebezpečný, no zároveň adrenalínový šport, ktorý mi robí veľkú radosť. Veľa voľného času trávim v horách na bicykli, či už na tréningoch, alebo na pretekoch. Tomuto športu sa venujem naplno už od roku 2010. Zúčastňujem sa na mnohých pretekoch. Najdôležitejšie sú pre mňa majstrovstvá republiky a Slovenský pohár. Tri roky po sebe som víťazkou Slovenského pohára, čo ma veľmi teší, avšak môj sen stať sa majsterkou Slovenska sa ešte nenaplnil. V kategórii ženy sa totiž na preteku zúčastňuje väčšinou málo dievčat, takže nespĺňame podmienky… Preto by som chcela motivovať dievčatá, nech sa tohto krásneho, dynamického športu neboja. Tréningmi sa dá veľa dosiahnuť, a keď dokážem byť na popredných miestach ja, určite to dokážu aj mladšie ročníky.

Ako možno skĺbiť takúto záľubu s prácou?

– V prvom rade treba chcieť. Keď sa chce, cesta sa už nájde. Zamestnávateľ mi vyšiel v ústrety a upravili mi pracovný čas od 6:00 do 14:30, aby som sa po práci mohla venovať tréningom a príprave na preteky. Ročne absolvujem približne desať pretekov, z toho je šesť kôl Slovenského pohára a Majstrovstvá SR. Preteky sú vždy dvojdňové, pričom v sobotu je tréning a v nedeľu samotný pretek. Keďže bývam pri Trnave, kde sú zväčša roviny a pretekové lokality sa nachádzajú ďalej v horách, cestujem na preteky už v piatok, takže takmer všetka moja dovolenka ide na úkor pretekov. To mi, samozrejme, neprekáža, veď je to moja srdcová záležitosť a som rada, že mi to zamestnávateľ umožňuje. Firma, šéf a kolegovia majú za svoju ústretovosť a podporu na mojich úspechoch tiež svoj podiel.

ZF Slovakia má aj ďalších zamestnancov, ktorí dokážu svoje často časovo náročné koníčky zladiť s prácou. Tu sú niektorí z nich:

Miloš Malovec – pracuje v ZF Slovakia ako strojárenský robotník. Vo voľnom čase sa venuje spevu a syntezátorovej hudbe. Je členom a spevákom skupiny The Silence, s ktorou koncertuje a pripavuje vydanie druhého CD.

Denis Škultéty – rovnako sa venuje hudbe a konkrétne hre na bicie. V ZF pracuje ako kontrolór kvality. Je súčasťou viacerých hudobných projektov a na privátnych akciách hrá aj s legendou slovenského roku, skupinou Tublatanka.

Ing. Andrea Stranovská – slovenská reprezentantka v športovej streľbe. V roku 2016 spolu s ďalšími reprezentantkami Dankou Bartekovou a Veronikou Sýkorovou obhájila v kategórii družstiev titul majsteriek Európy.

Spoločnosť ZF Slovakia sa predstaví 26. októbra 2016 na veľtrhu práce JobSpoTT v Mestskej športovej hale v Trnave.

Generálnym partnerom podujatia je spoločnosť ZF Slovakia, hlavnými partnermi sú firmy Boge Elastmetall Slovakia, Šimunek, PSA Groupe a Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. Partnerom interakcie je spoločnosť sli.do.

Záštitu nad podujatím prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Veľtrh práce sa koná 26. októbra 2016 od 9:00 až do 20:00 a vstup je pre návštevníkov zadarmo. Viac na www.jobspott.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 20. októbra 2016 7:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.