reklama

Obrovský úspech trnavských kickboxerov. Na MS v Taliansku vybojovali tri zlaté medialy

Juhotalianske mesto Andria neďaleko Bari bolo dejiskom majstrovstiev sveta federácie WKF v bojových športoch. O svetové tituly bojovalo v slnečnom mestečku pri pobreží Jadranského mora takmer tisíc športovcov z celého sveta.

Majstrovské súboje prebiehali v disciplínach light contact, semi contact, kicklight, K1, MMA a thaibox. Súťažilo sa v mládežníckych aj seniorských kategóriách.

Medzi širokou svetovou špičkou nechýbali ani traja talentovaní Trnavčania – dvojica členov Centra bojových športov (CBŠ) Trnava David Malán a Adam Kristek, klub Raptors Trnava reprezentoval Patrik Križan.

Trnavčania sa v konkurencii borcov z celej planéty nielenže nestratili, ale naopak, absolútne zažiarili. Všetci traja členovia výpravy dokázali vo svojich disciplínach získať opasky majstrov sveta!

kick-1
Trnavskí borci pózujú s majstrovskými opaskami. Zľava Kristek, Križan a Malán

Šestnásťročný David Malán sa predstavil v Andrii po tvrdej a poctivej príprave. Na šampionát pricestoval vyzbrojený veľmi dôležitými medzinárodnými skúsenosťami. Titul majstra sveta vybojoval medzi juniormi v disciplíne light contact do 67 kg, keď zdolal majstra Talianska 3:0 na body.

David využil svoje skúsenosti, výbornú formu, ťažil z náročnej prípravy a splnil do bodky taktické pokyny. K trom titulom majstra Slovenska a piatemu miestu z majstrovstiev sveta federácie WAKO tak pridal ďalší skvelý úspech.

kick-2
V akcii David Malán

Adam Kristek, rovnako 16-ročný junior z CBŠ, sa presadil medzi juniormi v light kontakte nad 71 kg. Viac ako 190 cm vysoký mladík využil nielen svoje fyzické prednosti, ale dodržal aj taktické pokyny. Vďaka disciplinovaným výkonom si zaslúžene pripísal prvý veľký medzinárodný úspech.

Veľkou hviezdou sa stal aj ďalší Trnavčan Patrik Križan z klubu Raptors Trnava.

Hoci iba 18-ročný vekom ešte junior nastúpil v disciplíne K1 do 86 kg medzi seniormi. A počínal si napriek mladému veku absolútne suverénnym spôsobom. Patrik vyhral každý svoj zápas v prvom kole K.O.

V ringu strávil dohromady len asi 160 sekúnd. Postupne vyradil Francúza, Poliaka, a napokon aj Kanaďana.

Podľa vyjadrenia svojho trénera Adriána Polakoviča Patrik predviedol na MS senzačný výkon a naplno ukázal svoj talent.

Trnavskí borci sa vo svete nestratili. Ak nepoľavia v tréningu a zostanú stáť nohami pevne na zemi, v budúcnosti môžu dosiahnuť aj ďalšie výrazné úspechy.

kick-3
Slovenská výprava na šampionáte

Ulož ako PDF
Napísal 16. novembra 2016 10:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.