reklama

Galavečer Perún Fight Night Show priniesol pred zaplneným hľadiskom skvelé súboje bojovníkov

Trnava zažila v piatok 15. apríla 2016 premiérový galavečer bojových športov Perún Fight Night Show. Vo výbornej atmosfére a pred zaplnenou Mestskou športovou halou videli diváci viacero vynikajúcich súbojov bojovníkov z Trnavy, Bratislavy, Hlohovca či Poľska.

V Mestskej športovej hale si fanúšikovia bojových športov vychutnali päť hodín zápasov bojovníkov od mládežníkov po seniorov v kategóriách light contact, kick light, semi contact, box či titulových bojoch v K1.

Záujem verejnosti o podujatie organizátorov z trnavského Centra bojových športov (CBŠ) Perún veľmi príjemne prekvapil.

Do haly prišlo počas celého večera približne 1500 ľudí.

„Máme veľkú radosť, galavečer hodnotíme z organizačného pohľadu ako veľmi vydarený. Veľmi si ceníme skutočnosť, že prišiel veľký počet divákov, ktorým sme poskytli možnosť vidieť množstvo kvalitných zápasov,“ hodnotí člen organizačného tímu a generálny sponzor akcie Erich Malán zo spoločnosti Comdet, ktorý je zároveň aj vydavateľom týždenníka Trnava Dnes.

galavecer-perun-1

galavecer-perun-2

Foto: Ivan Kopčáni

Galavečer bojových športov mal aj svoju spoločenskú hodnotu. Večerom hudobne sprevádzal raper Majk Spirit, osobnú podporu organizátorom vyjadril svojou účasťou aj majster sveta v thajskom boxe Vladimír Moravčík, ktorý stihol v Trnave deň pred akciou aj seminár s kickboxermi v priestoroch telocvične Perúnu na Prednádraží.

„Podujatie na takejto úrovni by sme nedokázali pripraviť bez množstva ľudí, ktorí nám pomáhali či už po technickej, organizačnej alebo finančnej stránke. Všetkým týmto ľuďom – sponzorom, organizačnému tímu, divákom a, samozrejme, športovcom a trénerom chceme naozaj srdečne poďakovať za ich pomoc a partnerstvo,“ vyjadril vďaku E. Malán.

Ako doplnil, akcia sa vydarila aj po športovej stránke, pozitívom bola výborná a žičlivá atmosféra vytvorená publikom. „Borci dali do toho všetko, ukázali bojovnosť a všetko, čo diváci očakávali. Sme spokojní,“ poznamenal s dovetkom, že po premiére sa môžu fanúšikovia bojových športov tešiť o rok na pokračovanie galavečera.

„Ukázali sme krásu tohto pekného športu veľkému počtu divákov. Mnohí diváci videli zápasy po prvý raz v živote a presvedčili sa, že ide nielen o tvrdý, ale najmä o férový šport. Videli bojovnosť a nasadenie od všetkých bojovníkov a my sme preto spokojní,“ hodnotí hlavný tréner trnavského CBŠ Perún Andrej Mičianik.

„Zo športového hľadiska sme veľmi spokojní s výkonmi všetkých borcov. Tibor Kružel, Adam Herchl, Dano Hromek, David Malán, Štefan Šarmír, Lenka Trnková, David Malán, ale aj borci z trnavského klub Raptors Patrik Križan a Vlado Polakovič ukázali vynikajúcu výkonnosť a predviedli krásne, bojovné a technicky vyspelé výkony,“ konštatuje spokojný hlavný tréner CBŠ.

Stúpajúcu výkonnosť potvrdil Štefan Šarmír, Adam Herchl sa potýkal so zranením, ale bojoval výborne, veľký progres a dobrú systematickú prácu potvrdil mladý David Malán, čo mu prinieslo zaslúžený zisk titulu majstra Slovenska federácie WAKF.
Lenka Trnková výborne bojovala so skvelou súperkou, ktorá bola o 5-6 kg ťažšia, ale podala skvelý a bojovný výkon.

Pred veľkým publikom získavali prvé skúsenosti aj mladé nádeje v rámci úvodných súbojov detí.

Výchovu mládeže považuje CBŠ Perún Trnava za svoju prioritu. „Dnes nie sú možno deti také tvrdé ako pred niekoľkými rokmi, no dokážu byť cieľavedomé a technicky veľmi zdatné,“ hovorí Mičianik.

Klub CBŠ prijíma nových členov vo veku od 6 rokov celoročne, tréningový proces prebieha v telocvični na Prednádraží v hoteli Nukleon v utorok, stredu a vo štvrtok od 16. hodiny.

„Čo sa týka galavečera, sme rozhodnutí pokračovať, druhý ročník sa uskutoční v apríli 2017 opäť v Mestskej športovej hale. Už teraz sa veľmi tešíme,“ dodal bývalý slovenský reprezentant, dnes klubový a reprezentačný tréner Andrej Mičianik.

Kompletnú fotogalériu Ivana Kopčániho nájdete na FB Perún Gym Trnava, link tu.

galavecer-perun-3

galavecer-perun-4

galavecer-perun-5
galavecer-perun-6

galavecer-perun-7

Foto: Ivan Kopčáni

Ulož ako PDF
Napísal 22. apríla 2016 9:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.