reklama

Z novembrového rokovania poslancov mestského zastupiteľstva

Pätnáste riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Trnave sa uskutočnilo v priestoroch konferenčnej sály trnavskej radnice v utorok 15. novembra 2016.

Poslanci v hlasovaní schválili Zadanie Urbanistickej štúdie s názvom Komerčno-podnikateľská zóna Zelenečská – Mikovíniho ulica v Trnave. Ďalším bodom programu bolo Povolenie na spracovanie Zmeny Územného plánu mesta Trnava. Zmena 02/2016 sa týka Lokality L (Podnikateľská zóna Trstínska cesta), ktorá bola pôvodne určená na zástavbu až v roku 2025, jej majitelia však žiadajú o schválenie presunu z prognóznej do návrhovej etapy, aby mohli začať s realizáciou výstavby.

Zmena v Lokalite M sa venuje Úprave regulatívov pre veľké obchodné centrá, čo v praxi znamená, že by sa v budúcnosti nákupné centrá nemali stavať na území mesta, ale na jeho okrajových častiach, konkrétne v lokalite Od Zavarského a pri diaľničnom privádzači v Modranke. Na ostatných plochách bude výstavba regulovaná, pričom sa obmedzí možnosť zástavby veľkopriestorovými hangárovými halami s pridruženými veľkými monofunkčnými plochami parkovísk v teréne. Tento bod odsúhlasilo všetkých 31 poslancov mestského zastupiteľstva.

Na októbrovom rokovaní MZ predložil odbor územného rozvoja a koncepcií MsÚ návrh zmeny Územného plánu Centrálnej mestskej zóny Trnava týkajúci sa polyfunkčného objektu North Tower na Rybníkovej ulici. Ide konkrétne o posunutie uličnej čiary o 12 m, ktoré umožní, aby severná veža mestského opevnenia v priestore viac vynikla. Aj tento bod programu členovia MZ schválili.

radnica

Ilustračné foto

Mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo i rekonštrukciu bytového domu vo vlastníctve mesta na ulici Generála Goliana 3 vrátanie riešenia bytových náhrad pre nájomcov z reštituovaných bytových domov, majetkovoprávne usporiadanie parkovísk v IBV Trnava –Za traťou III i majetkovo-právne usporiadanie stavieb a pozemkov verejnej infraštruktúry pre stavbu IBV Pekné pole VI. Trnava. Zelenú dostalo aj umiestnenie optickej telekomunikačnej siete na Veternej ulici, prístupovej rampy na Michalskej na pozemku mesta (s následným zriadením bezodplatného vecného bremena a rovnako aj umiestnenie elektroenergetického zariadenia na pozemku mesta, na ktoré bude zriadené odplatné, časovo neobmedzené vecné bremeno.

Body týkajúce sa umiestnenia pätiek lodžií na bytových domoch na Hospodárskej a Tehelnej ulici vyvolali medzi poslancami diskusiu. Pätky dodatočne vybudovaných lodžií budú totiž na pozemkoch mesta, polemizovalo sa preto o tom, či má byť na pätky zriadené bezodplatné, časovo neobmedzené vecné bremeno, alebo budú vlastníkom bytov ponúknuté na odpredaj. Z rozpravy vznikla úloha pre Mestský úrad v Trnave, aby našiel najvhodnejší spôsob riešenia tejto situácie.

Poslanci ďalej schválili ukončenie nájmu pozemkov (ornej pôdy) v lokalite Farský mlyn i ukončenie nájmu časti pozemku pod prístreškom mestskej autobusovej dopravy na Trstínskej ceste, ktorý má byť demontovaný a na základe odsúhlasenia na mestskom zastupiteľstve premiestnený na Hlbokú ulicu.

K dôležitým krokom pre zrealizovanie pilotného projektu polozapustených nádob patrí schválenie bodu Výpožička pozemkov v Trnave pre polopodzemné kontajnery. Vďaka tomu sa bude môcť odskúšať nový systém odpadových nádob, ktoré eliminujú prístup potkanov k smetiam rozhádzaným popri kontajneroch.

Poslanci na 15. zasadnutí zastupiteľstva vymenovali nového riaditeľa príspevkovej organizácie Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava, ktorým sa k 1. 1. 2017 stane Martin Turčan. Primátor Peter Bročka poďakoval Miroslavovi Hrubému, ktorý túto funkciu dlhoročne zastával, za jeho doterajšiu činnosť.

V bode Rôzne vystúpil poslanec Jozef Čavojský. Venoval sa téme ľudí bez domova i problematike Coburgovej ulice. Vyzdvihol prácu terénnej pracovníčky mestského úradu a vyjadril svoju vieru v to, že poslanci trnavského zastupiteľstva budú podporovať aktivity na Linčianskej a Coburgovej ulici.

Poslanec Juraj Novota sa venoval potrebe revitalizácie vnútrobloku a detského ihriska na Vajanského a riešenie problému s odvozom odpadov v tejto lokalite.

V rámci interpelácií sa poslanec Adam Peciar zaujímal o aktuálny vývoj v komisii dopravy a verejnoprospešných služieb. Jej predseda Peter Halada uviedol, že túto záležitosť bude riešiť na rokovaní komisie.

Ďalšie zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Trnave sa bude konať v utorok 13. decembra 2016 o 13.00 hod. na radnici.

(TS mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2016 14:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

16 komentárov pre “Z novembrového rokovania poslancov mestského zastupiteľstva”

 1. 1
  Palko says:

  Predseda komisie dopravy Halada svoju funkciu vôbec nezvláda! Vie o problémoch a nedokázal sa pripraviť aby mohol odpovedať na zastupiteľstve. Takto sa zase nič nedozvieme, lebo komisia je neverejná a zápisnice pridávajú s neskutočným meškaním.
  Mali by ich zrušiť a on by už nemal mať žiadnu funkciu, lebo rovnako to dopadne aj tam. Ľutujem, že som ho volil. Takú chybu už nespravím.
  ..
  Taktiež by mali dostať stopku (aj pre budúce obdobia) všetci členovia komisii a VMČ, ktorí sa ešte ani raz nedostavili na zasadnutie. A je ich niekoľko.
  Mali by si na MsÚ spraviť čierny zoznam :-)
  ..

 2. 2
  jozo says:

  A čo Gabo Kopúnek?Chodí pravidelne?Okrem svojho hnojníka Bez Rešpektu,robí niečo pre Trnavčanov?

 3. 3
  jozo says:

  Áno Kamilko máš pravdu. Kopúnek je najlepší investigatívny novinár v Trnave.Vždy píše iba pravdu.Dúfam,že dostane aj ocenenie ako osobnosť Trnavy.

 4. 4
  prengo says:

  Pán Fuzák,začnite sa konečne venovať aj kriminalite.Na odkaze pre starostu máte aj k tomu príspevok a diskusiu,do ktorej sa záhadne nik z poslancov a ani samotný primátor nepripojil.Máte tam človeka,ktorý mal zadarmo ponúknuť mestu kamery a z mesta nenašiel-nevidel žiadnu spoluprácu!!To nechce mesto Trnava zadarmo kamery?Mesto Trnava inak dotuje mestskú políciu sumou zhruba 1,4 mil. eur.Zverejňovanie štatistík je alibizmus prvého stupňa.Je veľmi smutné,že bezpečnosť občanov dávate bokom.Trnava je malá,kde sa dozviete také veci,že človekovi je na zvracanie.Podľa toho čo rozprávajú viacerí príslušníci,tak na metskej polícii máte pekný bordel.Otvorte si dobre oči a uši pán Fuzák.

  • 4.1
   Juraj Fuzák says:

   kludne treba poslat informacie ktore sa siria na moj mail pokial ich nechces napisat sem a mozme sa na nich pozriet a preverit. Nikto nedava nic bokom. Moj mail je juraj.fuzak@gmail.com

   • 4.1.1
    Jozo says:

    Dokým bude na mestskej polícii ten istý náčelník, tak sa nič nezmení. Keď máte známeho na štátnej či mestskej polícii, tak si vybavíte všetko. Zo štátnou políciou Brocka nič neurobí, ale na mestskej by mohol vzniesť trochu transparentnosti. Juro a tie kamery prečo mesto nezobere? Veď ten chalan ich ponúka zadarmo. Úplne chápem, že primátor všetko nestíha, ale veď má na to svojich ľudí.

 5. 5
  zvolič says:

  Odporúčam činnosť mestskej polície posúdiť aj stavom parkovania automobilov na Kapitulskej, pri Námestí na zakázaných miestach. Asi majú na očiach konské klapky. Zaujímavé je aj to, že kompetentní sa tvária že nič nevedia. Mesiace plynú a s uvedeným problémom sa udialo hrubé h.vno. Sorry, ale na aktuálny stav mám len takéto pomenovanie.

 6. 6
  Peter says:

  neviete niekto, ako ovplyvnit vystavbu cyklochodnika na Veternej?
  za obet pada prilis sirokemu chodniku velka cast travnikov a mnohe stromy pod oknami cinziakov. keby ten cyklochodnik aspon zuzili na polovicu. je to hrozne. pomaly sa blizi tato katastrofa k poslednym dvom cinziakom, neviem, kto to dovolil, ake keby sa pan primator isli laskavo pozret, videli by, ze cyklochodnik bude nebezpecne blizko pri rohu vsetkych troch cinziakov. pytal sa nas, co tu byvame niekto, ci s tym suhlasime? nie… nikto s kym som sa z bytoviek o tom rozpraval s tym nesuhlasi a vsetci su sokovani, ako to robia.

  • 6.1
   súhlas says:

   Vyzerá to fakt nechutne.
   Ako keby predpokladali na tom cyklochodníku štvorprúdovú premávku.
   V pohode tam aj autiak prejde.

 7. 7
  Peter says:

  som za budovanie cyklochodnikov, ale toto co robia na Veternej je hroza. to mohol naplanovat iba d…il. najhorsie, ze sa s tym asi neda nic robit. ak si starosta mysli, ze ho budem este volit, po postaveni tohto chodnika nech na to zabudne. preco nespravil cyklochodnik na opacnej strane – pri tescu, arkadii a na tom jednom parkovacom pruhu pred arboriou?

 8. 8
  Jozo says:

  Na druhej strane sú cudzie pozemky.Peter tie cyklochodniky už dávno mali byť! Teraz to trochu bolí.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.