reklama

Podujatie Hot Modern predstaví kúpeľnú architektúru

Slovensko je krajina bohatá na prírodne danosti, ktoré sú predpokladom pre kúpeľnú rekreáciu. Mnohé kúpeľné lokality v 20. storočí prešli rozsiahlym vývojom ale aj úpadkom.

Prednáška architekta Martina Zaička predstaví tento kúpeľný rozvoj, ktorého pozostatkom sú veľké kúpeľné komplexy v Piešťanoch, Trenčianskych Tepliciach alebo v Bardejove.

Uvedieme však aj iné, nemenej zaujímavé lokality s hodnotnou rekreačnou architektúrou. Pozývame k nahliadnutiu do známych a navštevovaných miest cez príbeh nepoznanej architektúry.

hot_modern
Plagát

Martin Zaiček je architekt pôsobiaci v občianskom združení Archimera, ktoré združuje študentov architektúry a mladých architektov.

Podieľa sa najmä na projekte Abandoned (re)creation, ktorého cieľom je upriamiť pozornosť na chátrajúce funkcionalistické rekreačné stavby (Kúpalisko Zelená žaba, Liečebný dom Machnáč a iné) v Trenčianskych Tepliciach. Chcú napomôcť k ich záchrane a k oživeniu.

Prednáška sa uskutoční v stredu 23. novembra v dočasnom kultúrnom priestore Berliner (Pekárska 40) so začiatkom o 18:00. Vstup voľný.

Podujatie je realizované vďaka finančnej podpore Nadácie ESET.

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2016 6:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.