reklama

Vianočná Trnava sa rozžiari tisíckami svetiel už v piatok večer. V centre začínajú Vianočné trhy 2016 (+plagát)

Na takmer štyri týždne sa historické centrum malého Ríma premenuje na Vianočnú Trnavu. Desiatky predajných stánkov, vysvietené námestie, pešia zóna a mestská veža, celý rad kultúrnych akcií a hudobných vystúpení, remeselníci, ale aj výborné domáce špeciality prilákajú do Trnavy tisíce návštevníkov.

Vianočné trhy 2016 na Trojičnom námestí potrvajú od 25. novembra do 23. decembra. V tomto roku organizátori, ktorými sú spoločne agentúra Mediaflash, portál trnava-live.sk a mesto Trnava, pomenovali podujatie Vianočnou Trnavou.

“Vianočné trhy v Trnave už dávno nie sú len o nákupoch, jedle a pití. Neodmysliteľnou súčasťou trhov sú desiatky podujatí na pódiu – koncertov, divadelných predstavení či vystúpení detí. V tomto roku k tradičnému programu na Trojičnom námestí pribúdajú zaujímavé aktivity a podujatia v Knižnici Juraja Fándlyho, v Západoslovenskom múzeu alebo v aquaparku Relax Aqua&Spa. Cieľom je podľa organizátorov zabezpečiť pre návštevníkov z okolia Trnavy a turistov zo vzdialenejších končín Slovenska aj zahraničia zaujímavý celodenný program vo Vianočnej Trnave, a teda nielen na samotných Vianočných trhoch,” vysvetľuje Ivan Novotný zo spoločnosti Mediaflash, ktorá organizuje trhy už šiesty raz.

Podujatie slávnostne otvoria v piatok 25. novembra na hlavnom pódiu na Trojičnom námestí o 18. hodine rozsvietením vianočného stromu.

VT-1

Ilustračné foto

Atrakciou predvianočnej Trnavy je v tomto roku po druhý raz klzisko na pešej zóne. Najmä mladšiu generáciu má osloviť možnosť ukázať svoje fotky na veľkoplošnej obrazovke umiestnenej na hlavnom pódiu. Stačí len na facebooku alebo instagrame uverejniť fotografiu s označením hashtagu #vianocnatrnava a po schválení administrátorom sa bude fotka zobrazovať na obrazovke.

Organizátori Vianočných trhov v Trnave posilňujú v boji proti nerozložiteľným plastovým odpadom. Podiel plastov v odpadoch klesne v roku 2016 približne o 60 percent.

“Už v minulých rokoch sa v Trnave sme začali so zodpovedným separovaním, v tomto roku prichádzame s ďalšími zlepšeniami. Návštevníci trhov budú v podstatne vyššej miere konzumovať z ekologických papierových pohárov, došlo k zásadnému rozšíreniu papierových obalov jedla, ktoré striedajú plasty, ekologické sú aj lyžičky. Rozšírená je aj ponuka keramických pohárov,” priblížil Novotný.

Vianočné trhy na Trojičnom námestí sa neodmysliteľne spájajú s bohatým kultúrnym programom. Tento rok nie je výnimkou. Na hlavnom pódiu sa opäť vystriedajú stovky detí z materských a základných škôl, každý večer je na programe koncert. Dramaturgia programu je zameraná na žánrovú pestrosť interpretov z Trnavy a okolia, predstavia sa aj účinkujúci z ďalších slovenských miest či Českej republiky. Kompletný kultúrny program nájdete na konci článku alebo na internetovej stránke www.vianocnatrnava.sk.

Na námestí bude znieť pop, rock, country, ľudová hudba, dychovka, zborový svet, tradicionály a ďalšie žánre.

Poslednú nedeľu sa predstavia návštevníkom otužilci z klubu Trnavskí bílí medvedi spolu s kolegami z celého Slovenska. Len kvôli nim privezú organizátori pod vianočný strom veľký bazén naplnený pre nich príjemnou ľadovou vodou.

Tradícia pokračuje aj v podobe sobotného zapaľovania adventných sviec, nedeľných divadiel pre rodiny s deťmi či predaja čerstvých zabíjačkových špecialít vždy v sobotu od rána.

Menšie zmeny si iste všimnú návštevníci v rozložení predajných stánkov. Presunom stánkov s občerstvením pred divadlo sa získalo viac priestoru pri Trojičke. V tomto roku bude trhovisko posunuté o málo bližšie k radnici. Na Vianočných trhoch nájdu návštevníci viac ako 90 stánkov so širokým sortimentom.

Organizátori očakávajú, že aj v tomto roku narastie podiel návštevníkov z iných slovenských miest, či dokonca zahraničia.

“Vydali sme veľmi peknú brožúru o Vianočnej Trnave, ktorú distribuujeme aj do iných miest, prenajali sme si dve desiatky bilboardov na západnom a strednom Slovensku propagujúcich Vianočnú Trnavu, pozývame priateľov z Čiech aj Moravy. Počet návštevníkov Trnavy počas decembra má stúpajúci trend, verím, že rovnako tomu bude aj v tomto roku,” vyjadril na záver želanie Ivan Novotný.

program_vt2016
Plagát zväčšíte kliknutím na náhľadový obrázok

Ulož ako PDF
Napísal 23. novembra 2016 15:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

20 komentárov pre “Vianočná Trnava sa rozžiari tisíckami svetiel už v piatok večer. V centre začínajú Vianočné trhy 2016 (+plagát)”

 1. 1
  andy says:

  Pani Ciiiiiirovej a paaanovi majstrovi Opatovskeeemu bude asi zima ze??? Mam ich rad ale v kine hviezda v programe pre vianocnu akciu ktora bude vonku….mi to nejak nehraaaa :(((

 2. 2
  DanTT says:

  Všetko na porádečku…., len si mohli odpustiť cca 5 stánkov ktoré sú zložené rovno pred radnicou a zacláňajú ju, takáto pekná dominanta a dôležitá budova má “vstúpiť” do atmosféry trhov a nie byť zaprataná a zatienená….

 3. 3
  architekt says:

  presne tak Dan TT načo živíme 5 architektov na meste stačí jeden normálny stredoškolák a hneď ho to napadne – k 1.1. 2017 prepustiť, aj toho nového.

 4. 4
  vianočník says:

  Asi by tých architektov najskôr museli pustiť k vyjadreniu sa k umiestneniu, ale možno je architekt organizátor trhov , ale väčšine je to aj tak jedno, stačia masné huby, ošálený punč, fejky trdelníkov a také chvály a ódy jedna radosť

  • 4.1
   Výběrčí says:

   Pokial si spominam, tak kazdy rok je na mesto a mestske zastupitelstvo predkladany material o vianocnych trhoch, kde je vsetko aj umiestnenie stankov, otvaracia doba atd.
   Schvaluju to poslanci a vyjadruje sa k tomu aj mestsky urad, mestska rada atd.
   Takze myslim si ze zrejme to nie je len tak ze si to postavia a robia si co a ako chcu.

   • 4.1.1
    kuko says:

    Pozri si materiál z 12. zasadnutia MZ – z 28.6. – materiál 12.1, či je tam písané, že sa vyjadrovali architekti k návrhu a pozri si aj skvelé podmienky čo dostal vo výpožičke zadarmo, plochu pod “jarmočniskom”, stánky, lavičky a on len kasíruje predajcov, výhodné.

    • 4.1.1.1
     Jozo says:

     No výborne, mesto byvale vedenie prenajme mestské pozemky sukromnikovi za darmo!!!To je choré! Ešte aj mestská polícia stráži súkromné Vianočne trhy.Tak ako na futbale je SBS lebo je to súkromná akcia,tak má byť aj tu.Gratulujem

     • 4.1.1.1.1
      Jana says:

      A na tie desiatky statnych policajtov, ktori musia asistovat kvoli futbalu si zabudol?

      • 4.1.1.1.1.1
       jozo says:

       Milá Janka,je rozdiel jeden deň v mesiaci a to sa jedná iba pri mimoriadnych-rizikových zápasoch.Ale pozor milá Janka,tí štátny policajti hliadkujú mimo štadióna a v štadióne všetko zabezpečuje súkromná bez.služba.Polícia zasiahne vo vnútri iba na požiadanie usporiadateľa.Podľa mojich informácií od stánkarov,ktorí sa zúčastňujú trhov pravidelne,je mestská polícia prítomná nonstop!Tým nechcem povedať,že polícia či štátna alebo mestská nemá hliadkovať v okolí trhov.Keď je v Trnave Pivná 13 alebo hocijaké akcie,tak polícia zabazpečuje len okolie.Všade majú svoju ochranku.Tak Trnava bola údajne na vianočných trhov nezisková…Keď vie mesto urobiť ziskový Jarmok,tak aký bol problém s Vianocami?Ešte im aj poskytneme zadarmo ochranku.Tu chcem upozorniť,že neútočím na firmu Media flash,ale na vedenie,ktoré to prenajalo pravdepodobne zadarmo!Pred pánom Novotným dávam klobúk dole,ako zdvihol tieto trhy.Ale nikto ma nepresvedčí,že to mohlo urobiť aj mesto.A mohlo aj na tom zarobiť!Či Bratislava,Nitra,Žilina a pod. si robia trhy sami a sú ziskové.Pekný deň.

 5. 5
  DanTT says:

  No, budme konštruktívny, mne sa trhy páčia , rád tam chodím, sú fajn…vždy je čo zlepšovať a posúvať sa ďalej….myslím že v TT sme sa už aj ďalej posunuli, preto keď som to videl (hneď mi stánky priamo pred vstupom do radnice vizuálne vadili) bol som prekvapený že to tam takto nakoniec “zložili”….tak mi to nedalo, aspoň takto to do diskusie dať, je to ako prd vo vetre :-) ale možno si to aj organizátor prečíta a možno mu to bude jedno a možno nie a na budúce to nebachnú rovno pred vstup…..

 6. 6
  Jozo says:

  Páni len mi povedzte, prečo Vianočné trhy neorganizuje mesto.Pokiaľ ja sledujem, tak žiadne mesto nedá do rúk organizáciu sukromnikovi. No a to naše mesto- bývalé vedenia darovalo sukromnikovi na desať rokov.A prečo? Lebo bolo stratové. ..

 7. 7
  ivka says:

  Zdieľam názor, prečo nie mesto, je tam už toľko zamestnancov až hrôza

 8. 8
  Juraj Fuzák says:

  kolko presne je tolko?

  • 8.1
   jozef says:

   Veru dost je Vas tam, a dla mna pribudaju aj v hodnoteni samospravy neboli bohvieake vysledky prave v tomto smere, viete uradnici navyse dovolenka,marodka bez problemov kedy sa to hodi, sviatky, kratsia pracovna doba aj. A dost veci robite dodavatelsky napr. aj tieto trhy, kulturne akcie, verejne obstaravanie, tak p. Fuzak dla mna aj mnohych ostatnych sa tam nikto netrha.

   • 8.1.1
    Peter says:

    Na trhoch je 90 stankov krát min.1000 eur,občerstvenia majú aj viac.Pan organizátor zaplatí povedzme polovičku peňazí za účinkujúcich, nejaké náklady a pekný zisk má doma.Ešte aj meskaci mu tam robia zadarmo ochranku.Nech mesto pusti aj Jarmok sukromnikovi, treba dať niekomu zarobiť.

 9. 9
  Jozo says:

  Juraj a je pravda,ze mesto prenajalo sukromnikovi Vianocne trhy zadarmo na desat rokov?A ked ano,moze s tym mesto nieco urobit?

  • 9.1
   Sasky says:

   mňa by tiež zaujímalo, na ako dlho je to takto prenajaté – aj so stánkami (tie sú údajne vlastníctvom mesta, ale organizátor sa o ich údržbu bohvieako nestará, ja teda fakt nemám pocit ohromujúcej hygieny).
   nazrie tam občas hyg. kontrola?

   a ešte:
   stromček je prekrásny, urastený, ale prečo nie je osvetlený odhora až dolu? spodné konáre zostali tmavé, to sa fakt nedalo inak? chýbalo niekoľko metrov svetiel? škoda, veľká škoda.

 10. 10
  nikita says:

  Vraj že Praha má najkrajšie trhy na svete mi sa Prahe nevirovnáme nozaj je to tam nádherné . ¨;)

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.