reklama

Študovala v Trnave, pracovala ako letuška. Kristína Balúchová pozýva v novej knihe mladých čitateľov na palubu Boeingu 737

Vyštudovala psychológiu na trnavskej UCM, pracovala ako letuška a momentálne žije medzi Bratislavou a Dubajom. Medzitým stíha Kristína Balúchová písať knihy. Jej novinka Kapitán Padák & Straty a nálezy je vhodným vianočným darčekom pre deti vo veku 7 až 12 rokov, pri čítaní sa zároveň zabavia aj rodičia či starší súrodenci.

Hľadáte vhodné čítanie na uzimené večery? Skúste knihu Kapitán Padák & Straty a nálezy, ktorej hlavný hrdina pozve súčasných (i budúcich) fanúšikov lietania na palubu lietadla Boeing 737, no predovšetkým na nevyspytateľný výlet naprieč časovými pásmami.

Piata kniha Kristíny Baluchovej je vhodným vianočným darčekom pre deti (vo veku 7 až 12 rokov), pri ktorého čítaní sa zároveň zabavia aj rodičia či starší súrodenci. Letectvo a cestovanie sú pre autorku, ktorá momentálne žije medzi Bratislavou a Dubajom, večnou inšpiráciou. Už počas štúdia psychológie na UCM v Trnave pracovala Kristína ako letuška v dnes už neexistujúcich aerolíniách Sky Europe.


Kristína Balúchová pózuje na krídle Boeingu. Lietanie a cestovanie je pre ňu inšpiráciou.

Okrem nových informácií o ovládaní Boeingu 737 vo výške niekoľko tisícov stôp nad zemou sa mladí čitatelia dozvedia čo-to o javoch fyziky a aerodynamiky v praxi, o nových kultúrach na druhom konci sveta a naučia sa tiež používať leteckú abecedu.

Knižná novinka v pevnej väzbe so zábavnými ilustráciami Ondreja Sovu sa na pultoch kamenných aj internetových kníhkupectiev objavila koncom novembra. Súťažiť o ňu možno počas decembra na tejto facebookovskej stránke knihy.

Daniel Padák, jeho sestra Eva so smiešnou prezývkou z detstva, dávny kamarát a dobrodruh na plný úväzok: Peter Kufor, no predovšetkým neterka Ivanka (ako inak: pomenovaná po bratislavskom letisku) – to sú hrdinovia príbehu.

Vďaka nim sa budú čitatelia premiestňovať rôznymi zemepisnými dĺžkami, šírkami i letovými hladinami. V tomto prípade zohrá dôležitú úlohu aj Padákov obľúbený spisovateľ, Jules Verne, ktorý pred viac ako sto rokmi spopularizoval záhadu dátumovej hranice.


Kristína počas letnej čítačky pre deti

Práve tá popletie hlavy hlavným postavám. Kniha „Kapitán Padák & Straty a nálezy“ prináša všetkým nadšencom lietania a cestovania zábavné čítanie, ktoré dopĺňa malý „aviátorský“ slovník.

Autorka knihy počas písania konzultovala detaily so svojím manželom, rodákom z Trnavy, ktorý má k letectvu viac než blízko.

Príbeh Kapitána Padáka nie je prvou detskou knihou z pera filantropky, psychologičky, spisovateľky a čerstvej mamy K. Baluchovej. Pred dvoma rokmi sa podieľala na tvorbe poučnej detskej knihy „Kamoši z vypáraného svetra“, ktorá poukazovala na to, ako sa cítia veci, zvieratká, ale aj ľudia na okraji záujmu spoločnosti.

Výťažok z predaja kníh putoval na financovanie aktivít občianskeho združenia P(l)uto, ktoré sa snaží o sociálnu inklúziou inovatívnou formou. Viac o autorke možno nájsť na www.ozpluto.skwww.kristinabaluchova.sk.


Titulná strana novej knihy

Ulož ako PDF
Napísal 22. decembra 2016 9:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Študovala v Trnave, pracovala ako letuška. Kristína Balúchová pozýva v novej knihe mladých čitateľov na palubu Boeingu 737”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.