reklama

Vinárstvo Mrva & Stanko pozýva na Deň mladých vín. Bude sa ochutnávať, navštíviť môžete aj nádherné pivnice

Úspešné trnavské vinárstvo s viac ako dvadsaťročnou tradíciou pripravuje vo vlastných priestoroch premiérový ročník podujatia Deň mladých vín v Mrva & Stanko.

Pivnice vinárstva budú otvorené v sobotu 12. mája 2018 v čase od 13:00 do 21:00 hodiny.

Pripravená bude ochutnávka najmä mladých vín ročníka 2017, spojená s prehliadkami vinárstva, pri ktorých budú môcť návštevníci nahliadnuť do pivníc a archívov, kde odpočívajú vína Mrva &Stanko.

Popri degustácii sa bude grilovať a návštevníci budú mať možnosť ochutnať aj syry z Ovčej farmy Dolný Kubín. Od od 17:30 hodiny vystúpi jazz duo Nikolaj Nikitin a Luboš Šrámek.


Návštevníci si budú môcť prezrieť aj jedinečné a štýlové pivnice vinárstva

Foto: Mrva & Stanko

Cena vstupenky v hodnote 15 eur zahŕňa desať kupónov na degustáciu vína, pohár Stölzle Experience 450 ml s gravírom Mrva & Stanko a kupón na nákup vína v deň podujatia v hodnote 5 eur.

Ďalšie degustačné kupóny si bude možné dokúpiť priamo na mieste.

Vstupenky sú k dispozícii online, (link tu), rovnako tak v trnavskom informačnom centre.

Podujatie nájdete aj ako udalosť na Facebooku.


Sídlo spoločnosti s charakteristickou rotundou

INFO:

Spoločnosť Víno Mrva & Stanko vznikla v roku 1997.

Prvých 12-tisíc fliaš vyrobila spoločnosť v malej rodinnej pivnici v Zelenči pri Trnave. Rýchlo rastúci dopyt si vynútil väčšie priestory. Pokým firma nevybudovala moderné vinárstvo, produkovala víno v prenajatých družstevných pivniciach – vo Voderadoch a Mojmírovciach. Nový závod hľadiaci z okraja Trnavy k vínorodým Malým Karpatom bol otvorený v roku 2004.

Vinárstvo je držiteľom množstva významných ocenení nielen na domácej scéne, ale aj v zahraničí.

Produkcia dosahuje ročne 400 tisíc fliaš. Je to hranica, ktorú vinárstvo v záujme zachovania špičkovej kvality neplánuje prekročiť.

Súčasťou vinárstva sa stal penzión s jedenástimi dvojlôžkovými izbami, ktoré umožňujú návštevníkom komfortne si vychutnať degustáciu. V predajni vína si možno okrem obľúbeného moku vybrať rôzne vinárske doplnky a predmety. Priľahlá konferenčná sála ponúka na rokovanie či zábavu spojenú s ochutnávkou 70 miest a dobré stolovanie zabezpečuje vlastná kuchyňa.

V priebehu pol druha desaťročia vybudovalo Vinárstvo Mrva&Stanko ucelený komplex. Očarí svojím architektonickým stvárnením a vzrušujúcim kultovým prostredím vína.

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2018 14:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.