reklama

Vinárstvo Mrva & Stanko pozýva na Deň mladých vín. Bude sa ochutnávať, navštíviť môžete aj nádherné pivnice

Úspešné trnavské vinárstvo s viac ako dvadsaťročnou tradíciou pripravuje vo vlastných priestoroch premiérový ročník podujatia Deň mladých vín v Mrva & Stanko.

Pivnice vinárstva budú otvorené v sobotu 12. mája 2018 v čase od 13:00 do 21:00 hodiny.

Pripravená bude ochutnávka najmä mladých vín ročníka 2017, spojená s prehliadkami vinárstva, pri ktorých budú môcť návštevníci nahliadnuť do pivníc a archívov, kde odpočívajú vína Mrva &Stanko.

Popri degustácii sa bude grilovať a návštevníci budú mať možnosť ochutnať aj syry z Ovčej farmy Dolný Kubín. Od od 17:30 hodiny vystúpi jazz duo Nikolaj Nikitin a Luboš Šrámek.


Návštevníci si budú môcť prezrieť aj jedinečné a štýlové pivnice vinárstva

Foto: Mrva & Stanko

Cena vstupenky v hodnote 15 eur zahŕňa desať kupónov na degustáciu vína, pohár Stölzle Experience 450 ml s gravírom Mrva & Stanko a kupón na nákup vína v deň podujatia v hodnote 5 eur.

Ďalšie degustačné kupóny si bude možné dokúpiť priamo na mieste.

Vstupenky sú k dispozícii online, (link tu), rovnako tak v trnavskom informačnom centre.

Podujatie nájdete aj ako udalosť na Facebooku.


Sídlo spoločnosti s charakteristickou rotundou

INFO:

Spoločnosť Víno Mrva & Stanko vznikla v roku 1997.

Prvých 12-tisíc fliaš vyrobila spoločnosť v malej rodinnej pivnici v Zelenči pri Trnave. Rýchlo rastúci dopyt si vynútil väčšie priestory. Pokým firma nevybudovala moderné vinárstvo, produkovala víno v prenajatých družstevných pivniciach – vo Voderadoch a Mojmírovciach. Nový závod hľadiaci z okraja Trnavy k vínorodým Malým Karpatom bol otvorený v roku 2004.

Vinárstvo je držiteľom množstva významných ocenení nielen na domácej scéne, ale aj v zahraničí.

Produkcia dosahuje ročne 400 tisíc fliaš. Je to hranica, ktorú vinárstvo v záujme zachovania špičkovej kvality neplánuje prekročiť.

Súčasťou vinárstva sa stal penzión s jedenástimi dvojlôžkovými izbami, ktoré umožňujú návštevníkom komfortne si vychutnať degustáciu. V predajni vína si možno okrem obľúbeného moku vybrať rôzne vinárske doplnky a predmety. Priľahlá konferenčná sála ponúka na rokovanie či zábavu spojenú s ochutnávkou 70 miest a dobré stolovanie zabezpečuje vlastná kuchyňa.

V priebehu pol druha desaťročia vybudovalo Vinárstvo Mrva&Stanko ucelený komplex. Očarí svojím architektonickým stvárnením a vzrušujúcim kultovým prostredím vína.

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2018 14:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.