reklama

Pravidelná údržba bicykla vám ušetrí výdavky v budúcnosti. Na predsezónny servis je ideálny čas práve teraz

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že sezóna cyklistiky a bicyklovania je v polovici februára ešte poriadne ďaleko, opak je pravdou. Najmä keď sa na to pozrieme optikou prípravy bicyklov a servisu pred novou sezónou.

Vo väčšine cykloservisov vám potvrdia, že práve teraz je najvhodnejšie obdobie na drobné opravy, servisné zásahy a komplexnú prípravu bicykla pre sezónou.

“Určite je výhodnejšie nechať si skontrolovať bicykel práve teraz, pred koncom zimy, ako si to nechávať na poslednú chvíľu. V tomto období dokážeme vykonať servisné úkony oveľa rýchlejšie ako v marci, apríli či počas sezóny, kedy sa na servis čaká niekedy aj viac ako 14 dní,” vysvetľuje Erik Hirner z trnavského Cyklocentra PLUS.

V rámci predsezónnej servisnej prehliadky sa najčastejšie kontroluje stav bŕzd, radenia či plášťov.


Vďaka pravidelnému servisu vám bude bicykel slúžiť spoľahlivejšie a dlhší čas

“Mnohí cyklisti, korí na jeseň odložili svoje bicykle do pivnice alebo garáže s rôznymi poruchami, si na ne spomenú často až vtedy, keď si chcú na jar po prvý raz vyraziť. Vtedy zistia, že ich bicykel je nefunkčný. Potom im neostáva iné, len čakať na servis aj niekoľko dní, čo býva často stresujúce pre obe strany,” opisuje svoje dlhoročné skúsenosti.

Servisné prehliadky po alebo pred sezónou sa však netýkajú len bicyklov s očividnými poruchami alebo problémami. Servisní technici pripomínajú, že pravidelná prehliadka skúseným mechanikom môže v mnohých prípadoch ušetriť majiteľovi bicykla v budúcnosti nemalé peniaze.

“Aj tu platí pravidlo, že pomerne nízka investícia do preventívneho servisu môže obvykle znamenať pre zákazníka úsporu. Pravidelný servis môže odhaliť menšie alebo začínajúce opotrebenia jednotlivých súčiastok a ich výmena býva podstatne lacnejšia ako investícia napríklad do celého nového dielu,” pripomína Hirner.

Základný servis bez prípadných poplatkov za diely vyjde na približne 10 eur.

Cyklocentrum PLUS poskytuje profesionálny servis na všetky typy bicyklov od mestských cez trekingové, MTB či cestné pre bežných milovníkov bicyklovania, hobby jazdcov alebo registrovaných pretekárov.


Cyklocentrum Plus nájdete na Námestí J. Herdu

V centre sa vám postarajú aj o elektrobicykle.

Pri elektrobicykoch s pohonmi značiek Shimano Steps a Bosch poskytuje Cyklocentrum PLUS oficiálny licencovaný servis s originálnou diagnostikou.

Okrem servisu poskytuje Cyklocentrum PLUS samozrejme aj kommplexné služby – predaj bicyklov, príslušenstva, doplnkov a cyklooblečenia.

INFO
Viac sa dozviete na www.cyklocentrumplus.sk, sledovať novinky môžete aj cez FB stránku.
Kontakt: Námestie Jozefa Herdu 1, tel.: 0915 912 903, e-mail: info@cyklocentrumplus.sk.

(PR článok)


Pohľad do predajne Cyklocentrum Plus

Ulož ako PDF
Napísal 15. februára 2017 11:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.