reklama

Pozvánka: Divadelný experiment na motívy románu Zločin a trest

Trnavskí diváci si už čoskoro budú môcť pozrieť monodrámu Zločin?, ktorá vznikla na motívy najvýznamnejšieho diela ruského prozaika Fiodora Michajloviča Dostojevského. Román Zločin a trest vznikol na konci 19. storočia a pojednáva o tom, či je morálne ospravedlniteľná vražda niekoho, kto svojím počínaním škodí spoločnosti.

Téma to nie je vôbec jednoduchá, no vďaka Dostojevského majstrovstvu má dielo čo povedať aj súčasnému publiku. Práve vďaka záujmu o možné paralely s aktuálnou dobou vznikla monodráma Zločin? zvláštnou experimentálnou metódou improvizácie pri vzájomnej práci herca a režisérky.

V hlavnej úlohe sa predstaví Martin Juríček, ktorý síce len končí svoje štúdium herectva na Akadémii umení v Banskej Bystrici, no už od roku 2014 pôsobí ako stály člen hereckého súboru spišskonovoveského divadla. Hru Zločin? uviedol už vo viacerých slovenských mestách, vlani s ňou dokonca vystúpil na známom trenčianskom festivale monodrám Sám na javisku.

Predstavenie bude uvedené v sobotu 18. marca o 19:00 v priestoroch Berlinera, dočasného kultúrneho priestoru na Pekárskej 40. ru umenia.

Vstupné na predstavenie je 3 eurá, vstupenky si môžete rezervovať e-mailom na adrese rezervacie@malyberlin.sk. Realizáciu podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Info:
Réžia: Petra Kovalčíková
Hudobná dramaturgia: Martin Juríček, Petra Kovalčíková
Scéna a kostýmy: Petra Kovalčíková, Dušan Krnáč, Martin Juríček
Hrá: Martin Juríček

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2017 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.