reklama

Pre rekonštrukciu vodovodu platia od utorka na Halenárskej a Dolnopotočnej dopravné obmedzenia

Mesto Trnava upozorňuje vodičov na uzávierku komunikácie na Halenárskej a Dolnopotočnej ulici. Dôvodom je pripravovaná rekonštrukcia vodovodu.

Uzávierka miestnej komunikácie sa týka úseku v križovatke ulíc Halenárska – Dolnopotočná a platí od utorka 14. marca 2017 od 7. hodiny do 28. marca 18. hodiny.

Dolnopotočná ulica bude uzavretá úplne v križovatke s Halenárskou.

Na Halenárskej ulici bude uzávierka čiastočná.

Ilustračné foto: archív

Uzavretý úsek v križovatke ulíc Dolnopotočná – Halenárska sa dotkne asi 40-metrového úseku oboch ulíc.

„Obchádzková trasa bude z Dolnopotočnej ulice smerom doprava vedľa parkoviska s výjazdom z parkoviska na Halenársku ulicu, pritom cestná premávka v tomto úseku bude obojsmerná. Obchádzka uzavretého úseku predmetnej križovatky bude z ulice Halenárska cez ulicu Veselá, Malatinského smerom na ulicu Dolnopotočná v dĺžke cca 310 m. Obcházka uzavretej križovatky na Halenárskej ulici bude pre peších riešená novým priechodom na chodník na druhej strane ulice,“ popisuje odbor dopravy a komunálnych služieb na Mestskom úrade v Trnave.

Povolenie na úplnú a čiastočnú uzávierku miestnej komunikácie bolo vydané na základe žiadosti spoločnosti Trnavská vodárenská spoločnosť, ktorá bola podaná 22. februára 2017. Trnavská vodárenská spoločnosť, a.s. požiadala o uzávierky miestnej komunikácie z dôvodu rekonštrukcie vodovodu v telese miestnej komunikácie.

TAVOS položí na Halenárskej ulici nové vodovodné potrubie DN 200 s dĺžke takmer 350 metrov. Projekt sa dotkne aj susediacich ulíc. Na Haulíkovej ulici sa rekonštrukcia dotkne úseku v dĺžke 11 metrov, na Dolnopotočnej v dĺžke 3,5 metra a na Veselej ulici položia 12 metrov potrubia.

Nové potrubie bude uložené vedľa pôvodného. Vodovod bude vybudovaný z liatinových tlakových rúr.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2017 7:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.