reklama

Projekcia na hradby v Promenáde plná spomienok už túto sobotu

Príďte spoznať novú grafiku Mestskej televízie Trnava a zaspomínať si na Trnavu spred dvadsiatich rokov. V sobotu 13. mája 2017 sa večer v Promenáde uskutoční o 21.00 h unikátna veľkoplošná projekcia.

Televízia premietne v úvode na hradby svoju novú grafiku, ktorú mení pri príležitosti 20 rokov vysielania. “Chceme, aby okamih, kedy sa ukážeme divákom v novom vizuále, bol jedinečný. Hradby sú veľmi zaujímavým a silným médiom, ktoré spája v čase aj v priestore. Navyše, sú dostupné a otvorené pre všetkých, čo korenšponduje aj s našou internou filozofiou,” hovorí riaditeľka MTT Dália Šaškovičová.

Návštevníci uvidia na tehlových hradbách v premiére aj nový dokument o Trnave, ktorý prinesie do sadu A. Bernoláka zvuky, vône a krátke príbehy mesta. “Zaujímalo ma, o čom ľudia v Trnave rozmýšľajú, ako ho vnímajú, pretože aj toto všetko ovplyvňuje pocit mesta, v ktorom žijeme a mesto zas spätne ovplyvňuje pocit v nás. Tvoríme s mestom spojené nádoby,” približuje námet dokumentu Jana Pekárková.

V druhej časti večera sa predstaví pod hradbami trnavské zoskupenie Impaco Trio. Jazzový koncert budú na hradbách dopĺňať archívne zábery mesta. Martin Sepeši alias Mašindog sľubuje zaujímavý vídžejing: Súčasný jazz v spojení so živým mixom spomienkových záberov môže vytvoriť veľmi príjemnú a emotívnu symbiózu hudby a obrazu.

Špeciálne na túto príležitosť zdigitalizovala MTT desiatky starých VHSiek od roku 1997. “Verím, že si spolu s nami zaspomínate na holé pláne na Vodárni či Družbe, na ktorých sme si púšťali šarkanov, na starý futbalový štadión či na mnohé nezrekonštruované zóny v meste. V niektorých záberoch sa možno nájdu aj naši diváci, o dvadsať rokov mladší,” pozýva s úsmevom na projekciu Dália Šaškovičová.

Návštevníci sa môžu počas projekcie v parku zohriať kávou, kakaom, osviežiť prírodnými šťavami, miešanými drinkami, ako aj sladkými a slanými chuťovkami. Podujatie bude trvať do 22.30 h.

(TS MTT)

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2017 7:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Projekcia na hradby v Promenáde plná spomienok už túto sobotu”

  1. 1
    dano says:

    Celkom fajn akcia. Samozrejme, že trnavskej televízii želám do budúcnosti veľa úspechov. Škoda, že celá akcia bola podľa mňa ale aj ľudí okolo nás pokazená nevhodným strihom historických záberov. To nám ozaj nič nedalo.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.