reklama

Projekcia na hradby v Promenáde plná spomienok už túto sobotu

Príďte spoznať novú grafiku Mestskej televízie Trnava a zaspomínať si na Trnavu spred dvadsiatich rokov. V sobotu 13. mája 2017 sa večer v Promenáde uskutoční o 21.00 h unikátna veľkoplošná projekcia.

Televízia premietne v úvode na hradby svoju novú grafiku, ktorú mení pri príležitosti 20 rokov vysielania. „Chceme, aby okamih, kedy sa ukážeme divákom v novom vizuále, bol jedinečný. Hradby sú veľmi zaujímavým a silným médiom, ktoré spája v čase aj v priestore. Navyše, sú dostupné a otvorené pre všetkých, čo korenšponduje aj s našou internou filozofiou,“ hovorí riaditeľka MTT Dália Šaškovičová.

Návštevníci uvidia na tehlových hradbách v premiére aj nový dokument o Trnave, ktorý prinesie do sadu A. Bernoláka zvuky, vône a krátke príbehy mesta. „Zaujímalo ma, o čom ľudia v Trnave rozmýšľajú, ako ho vnímajú, pretože aj toto všetko ovplyvňuje pocit mesta, v ktorom žijeme a mesto zas spätne ovplyvňuje pocit v nás. Tvoríme s mestom spojené nádoby,“ približuje námet dokumentu Jana Pekárková.

V druhej časti večera sa predstaví pod hradbami trnavské zoskupenie Impaco Trio. Jazzový koncert budú na hradbách dopĺňať archívne zábery mesta. Martin Sepeši alias Mašindog sľubuje zaujímavý vídžejing: Súčasný jazz v spojení so živým mixom spomienkových záberov môže vytvoriť veľmi príjemnú a emotívnu symbiózu hudby a obrazu.

Špeciálne na túto príležitosť zdigitalizovala MTT desiatky starých VHSiek od roku 1997. „Verím, že si spolu s nami zaspomínate na holé pláne na Vodárni či Družbe, na ktorých sme si púšťali šarkanov, na starý futbalový štadión či na mnohé nezrekonštruované zóny v meste. V niektorých záberoch sa možno nájdu aj naši diváci, o dvadsať rokov mladší,“ pozýva s úsmevom na projekciu Dália Šaškovičová.

Návštevníci sa môžu počas projekcie v parku zohriať kávou, kakaom, osviežiť prírodnými šťavami, miešanými drinkami, ako aj sladkými a slanými chuťovkami. Podujatie bude trvať do 22.30 h.

(TS MTT)

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2017 7:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Projekcia na hradby v Promenáde plná spomienok už túto sobotu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.