reklama

V Trnave majú postaviť dve nabíjacie stanice pre elektromobily

Na území Trnavy by mali vzniknúť dve nabíjacie stanice pre autá s elektrickým pohonom.

Spoločnosť Západoslovenská energetika a.s. (ZSE) si chce od mesta Trnava prenajať dva pozemky pre umiestnenie nabíjacej stanice pre elektromobily.

Umiestnené budú na Kollárovej a Rybníkovej ulici, rozmer zariadenia nabíjacej stanice je dva metre štvorcové.


Nabíjacia stanica pre elektromobily

Zdroj: Západoslovenská energetika a.s.

O prenájme pozemkov má rozhodovať poslanecký zbor na zasadnutí 27. júna 2017.

Návrh zmluvy hovorí, že pozemky by mali byť prenajaté na dobu určitú s dĺžkou 6 rokov s možnosťou predĺženia na 10 rokov za nájomné 7 eur za meter štvorcový ročne.

Nabíjacia stanica ZSE je prispôsobená na nabíjanie jednosmerným aj striedavým prúdom.

Výkon nabíjania je pri jednosmernom prúde do 50 KW, pri striedavom do 43 KW, čo umožňuje nabitie batérie za 20 až 30 minút.

Technicky je prispôsobená tak, že umožňuje nabíjanie všetkých typov elektrických vozidiel dostupných na Slovensku.

ZSE v súčasnosti vlastní a prevádzkuje viacero nabíjacích staníc a zároveň spravuje webovú stránku www.kdenabijat.sk s informáciami o lokalizácii všetkých nabíjacích staníc v rámci Slovenska.

Spoločnosť je koordinátorom medzinárodného projektu FAST-E pre Slovensko a Českú republiku, taktiež kofinancovaného z TEN-T / CEF schémy. V rámci tohto projektu bude postavených 29 nabíjacích staníc (14 na Slovensku a 15 v Českej republike).

Táto výstavba umožní cestovanie na hlavných ťahoch v rámci Českej a Slovenskej republiky.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2017 6:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave majú postaviť dve nabíjacie stanice pre elektromobily”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.